Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kinél végzett/kinél nem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinél végzett/kinél nem a fogamzásgátlót felíró nőgyógyász teljes laborvizsgálatot, rákszűrést, mielőtt felírta a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nekem ugyanis nem. Egy éve szedem a gyógyszert. Ma mentem felíratni rutinból a körzetembe tartozó szakrendelőbe a köv. 3 havi adagot. (nem itt írták fel nekem először a legelső adagot, az egy másik sztk volt.) az első pár alkalommal egy olyan doki rendelt itt a körzetemben, akihez csak simán bementem és közöltem, hogy ilyen és ilyen foggátlót szedek, szeretném felíratni a köv. havi adagot. De ma egy másik doki volt, akinek miután előadtam a mondókámat, kérdőre vont, hogy mióta szedem ezt, és ki/hol írta fel nekem? elmondtam neki, hogy ebben és ebben a kerületben, xy úti kórház szakrendelő, tavaly nyáron. köv kérdése a dokinak: májfunkció vizsgálat, vizeletteszt, citológiai labor volt-e? mondtam, hogy ilyen nem. erre teljesen kitért a hitéből, hogy ki volt az a hülye, aki nekem csak úgy felírta kapásból? közölte, hogy az ilyeneknek csak gratulálni tud. ezek után közölte, hogy mielőbb el kell mennem laborvizsgálatra, írt is egy beutalót. azt mondta, óriási felelőtlenség fogamzásgátló tablettát felírni egy fiatal nőnek előzetes alapos májfunkció vizsgálat nélkül. amikor a régi orvos felírta nekem ezt a gyógyszert, már akkor furcsállottam, milyen lazán felírja, de gondoltam, ért hozzá, baj nem lehet. de a mai dokinak igazat adok, tényleg felháborító a kockázatok tekintetében, hogy a régi doki eltekintett a vizsgálatoktól. arra lennék kíváncsi, mennyire általános az ilyen, hogy csak így vaktában írják fel a fogamzásgátlót? másoknak hogy volt? minél több választ várnék.
2009. jún. 12. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem pont, hogy olyan nincs, hogy ennyi vizsgálatot elvégeznének.
2009. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden volt, öt éve. Májfunkciós vizsgálat, citológia, vizelet vizsgálat és teljes vérkép. A véremet öt üvegcsébe vették le, és felvitték pestre. eGy hónapot kellett várni az eredményekre, és utána azokkal kellett visszamennem.
2009. jún. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem vizsgáltak. Megkérdezte a doki, melyik fogamzásgátlót szeretnék, ismerem-e őket? Mondtam, hogy nem. Ő meg felírta a Diane 35-öt, hogy ne jöjjenek vissza a pattanásaim ( Előtte roaccutant szedtem, mert 2 éve nagyon csúnya volt az arcom meg a hátam ). De ezt max fél évig fogom szedni, utána váltok szerintem. Elég rosszat hallottam róla, bár nekem semmilyen káros mellékhatása nem volt eddig. koppkopp :))
2009. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És Te nem tartasz attól, hogy időzített bombát szedsz? én most megijedtem kicsit, hétfő reggel megyek is az éhgyomri laborra.

Igen, még arra lennék kiváncsi, hogy mi a véleményetek erről, hogy nem végeznek előtte vizsgálatot?

2009. jún. 12. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Trehány munka ha csak úgy felírják a fogamzásgátlót. Hugom négy hónapja kezdte el szedni, úgy hogy előtte még nem volt nőgyógyásznál. bement a rendelőbe mondja, hogy fogamzásgátlót akar feliratni. Erre kezébe adta az orvos a receptet. Anyám meg visszaslattyogott vele, hogy vizsgálat és majd utána gyógyszer. ÍGy nem is mernék szedni, hogy csak úgy felírják, mi van ha trombózist kapok, vagy ilyesmi?
2009. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

engem kikérdezett az orvos,hogy van-e a családban olyan,akinek volt trombózisa,agyvérzése,érrendszeri betegsége stb..dohányzok-e..elküldött vérvételre és vizelet vizsgálatra.utána az eredménnyel kell visszamennem.aztán derül ki,hogy milyen gyógyszert ír fel.

szerintem ez így korrekt.

egyébként barátnőm elment gyógyszert íratni,nem vettek tőle vért meg semmi..az orvos felírt neki találomra egyet,és most 2 hetes terhes..

2009. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

valszeg nemazért lett terhes, mert nemvettek tőle vért előtte..:S

én 5 éve szedem ugyanazt, és tőlem sem vettek vért, és nemküldtek májvizsgálatra sem. citológiát viszont csináltak, és 18 éves voltam akkor. azóta évente járok rákszűrésre és eddig semmi

2009. jún. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!