Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Progeszteron tartalmú gyógysze...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Progeszteron tartalmú gyógyszert szedett már valaki?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy felírható olyanok számára prog. tartalmazó bogyó akik nem szednek fogamzásgátlót, de ki szeretnék tolni a menstruációjuk időpontját.(sportolóknál pl)

Használt valaki ilyet? Háziorvos is felírhatja? Tapasztalatokat kérnék :) köszönöm


2012. márc. 15. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Drágacica, a progeszteron A fogamzásgátló. A nagyobb dózis progeszteron meg az eseményutáni.
2012. márc. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Én sem értem igazából, hogy mit nem értesz.. Ha progeszteront szedsz, akkor fogamzásgátlót szedsz. Nem parancsolhatod meg neki, hogy a terhesség ellen ne védjen, de a vérzésedet tolja el..
2012. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit nem lehet ezen érteni. A progeszteron terhességvédő hormon, ha progeszteront szedsz álterhesség alakul ki, magyarán nem eshetsz teherbe. Ez a fogamzásgátlók mechanizmusa, kivéve ha valaki antiandrogént kap valaki.

Ezért lehet fogamzásgátlóval "tologatni" a vérzést, ami baromira felelőtlen dolog, de mindegy... Sportolóknál meg egyszerűen leállítják a vérzést injekcióval versenyszezonban.

2012. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ejj már, azért nem kell teljesen leidiótázni a kérdezőt.

A fogamzásgátlók ösztrogént ÉS progeszteront tartalmaznak. Ami csak progeszteront tartalmaz, és fogamzásgátló tabletta, az a minipill, amit szoptatás alatt szoktak alkalmazni.


De a fogamzásgátlón kívül van egy rakás olyan tabletta, ami progeszteront tartalmaz, de NEM fogamzásgátló!!!!


A progeszteront a sárgatest termeli a ciklus második felében, és az a feladata, hogy fenntartsa a nyálkahártyát, hogy ha megtermékenyül a petesejt, akkor be tudjon ágyazódni.

Ha nem termékenyül meg, akkor a progeszteronszint lecsökken és emiatt megjön a menzesz.


Értelemszerűen ha mondjuk el akarja vki tolni a vérzését pár nappal, és a ciklus második felében meghatározott mennyiségű progeszteront szed, akkor nem fog lecsökkenni a prog. szint és nem jön meg neki!!


Illetve van egy rakás tabi, ami arra szolgál, hogy megvonsásos vérzést idézzenek elő, azok is úgy működnek, hogy progeszteront adagolnak, aztán abbahagyás után megjön a vérzés.

De attól még nem fogamzásgátló tabletták!!!

Ilyen pl. a Norcolut, Duphaston, Provera stb.


Ha vmihez nem értesz, akkor ne hordd le a kérdezőt.


Ha el akarod tolni a vérzésed vmi miatt, akkor nőgyógyászhoz menj!!

2012. márc. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mindenekelőtt azzal kezdeném, hogy tavaj júniusban hagytam abba a fogamzasgatló szedését, amit évekig szedtem. Decemberig megjött pontosan, de azóta semmi. Mar 2x marad ki a menstruációm.


Elmentem nőgyógyászhoz, remélve, hogy baba áll a dolgok mögött (azért hagytam abba a fogcsit :)). DE kiderült mégsem. Felírt Arefam tablettát 200 mg-os (progreszteront) és ugyanakkor elküldött endokrinologushoz. Még aznap regisztráltam, és másnap fogadott is. Kikérdezett alaposan, mindent rendben talált, utalót irt hormonvizsgalatra: progreszteron, koleszterol, TSH, prolactin stb. ossz. 9, hat nem olcso mulatsag, de remélem ki fog derülni hogy mi az oka.


Most szedem a progreszteron tartalmú tablettát, aminek hatására meg kéne jöjjön. (olvastam más forumokon, hogy más nöknél is jelentkezett ez a probléma a fogamzásgatló abbahagyása miatt, náluk mar a 2-3 hónapban)


U.I.: progreszteront menstruació elősegítésére is felirhat az orvos

2014. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!