Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tablettát most fogom elkezdeni szedni. Biztos védelmet nyújt már az első szem bevétele után, ha a menstruáció első napján veszem be?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 11. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Az attól is függ, hogy milyen tablettát szedsz, van olyan ami az első szemtől, de van olyan is, ami 7 nap után nyújt védettséget! Olyan tabletta szerencsére már nincs, amelyik 1 hónap (levél) után!


Nézd meg a betegtájékoztatóban, vagy írd meg, hogy milyet akarsz szedni és akkor megnézem neked!

2008. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Nekem azt mondta a doki, hogyha biztos akarok lenni a dolgomban varjunk egy honapot. Tok mindegy ki mit mondd, a dokit kellene megkerdezned, hiszen o irta fel neked ezt is el kellett volna mondania - vagy neked kerdezned...

Szoval en azt mondom, semmit ne bizz a veletlenre. HA idaig kibirtad (kibirtatok) a vedekezest maskent ez az egy honap mar nem oszt, nem szoroz de biztonsagban vagy utana es garantalt, hogy legkisebb az eselyed a teherbe esesre. Mi a jobb? Hulyeseg miatt tabi mellett teherbe esni aztan abortuszra menni v. kibirni meg egy honapot?

Remelem jol fogsz donteni!

2008. ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is egy hónapot mondott a dokim, így a legelső hónapban védekeztünk óvszerrel is.
2008. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát az orvos azt mondta, hogy 1 hónap, de a tabi dobozában meg az volt hogy ha menstruáci első napján veszem be, akkor már azonnal véd. úgyhogy nem tudom :(
2008. ápr. 13. 15:27
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Hallgass a dokira! A tabi sem 100%!! csak 99.9999999...%!
2008. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a mercilonról mit tudtok? úgyértem, hogy az mennyi idő után nyújt védettséget? köszi a válaszokat!
2008. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát én inkább a tájékoztatónak hinnék! Nekem is rajta van, hogy az első szemtől véd, és mi nem is vártunk, és nem lettem terhes!
2008. okt. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én nem találtam iet a betegtájékoztatóban h mikortól véd ezért is érdekelne.. (2vel előbbi válaszoló vok.)
2008. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az első csomag Mercilon

- Ha a megelőző hónapban nem szedett hormonális fogamzásgátlót:

A menstruációs ciklus (vagyis a havi vérzés) első napján kezdje el a Mercilon szedését; a csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt tablettát vegye be (ha például pénteken jelentkezett a havi vérzés, a "Péntek" feliratú tablettát válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a Mercilon-t. A ciklus 2.-5. napján is elkezdheti a tabletta szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (barrier-elvű) fogamzásgátló módszereket is alkalmaznia kell."


Így konkrtan nincs benne, hogy az első szemtől véd, de szerintem olyan egyértelmű, hisz azt írja, hogy a 2.-5. napon is elkezdheted, DE EBBEN az esetben 7 napig kell kieg. védekezés! Vagyis ha az 1. napon kezded el szedni, akkor nem kell védekezni!

2008. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ohh, bocsi, ezt tényleg nem olvastam elég figyelmesen ahoz, h észrevegyem h ott volt a kérdésre a válasz megbújva. köszi szépen. (mercilon-os voltam. :$)
2008. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!