Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit lehet tudni az injekciós...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tudni az injekciós fogamzásgátlásról?

Figyelt kérdés
2006. okt. 27. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
99%
Forgalomban van egy három hónapig tartó készítmény, mely csak gesztagént tartalmaz. Muszkuláris injekcióként adják be. Vannak, akik a hatásidő alatt egyáltalán nem menstruálnak, de előfordul az ellenkezője is, hogy folyamatosan véreznek mellette. Nehéz a hatását felfüggeszteni. Ez a módszer olyanoknak jó, akik nem tudnak rendszeresen gyógyszert szedni, és nem szeretnének spirállal védekezni. Elsősorban az idősebb korosztálynak ajánlott.
2006. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
99%

Van egy DEPO PROVERA 150 nevű injekció, amelyről a következőt tudni:

- Három havonta kell beadni, izomba, és szinte 100%-os biztonsággal véd. A terhesség biztonságos kizárása érdekében az első injekciót a normál menstruációs ciklus kezdetét követő első 5 nap folyamán kell beadni, ill. a szülést követő 5 napon belül, ha az illető nem szoptat. Ha szoptat, a szülés után 6 héttel.

- A hatóanyaga 150 mg medroxiprogeszteron-acetát, gesztagén hatású gyógyszer, melynek nincs ösztrogén hatása és androgén hatása is csekély.

- Megfelelő adagok a reproduktív korban lévő nőkben gátolják a gonadotrop hormon termelését, ezáltal a tüszőérést és anovulációt idéznek elő.

- Hosszú vagy rövid időre tervezett fogamzásgátlás esetén is javasolt.

- Az injekció folyamatos alkalmazásával a menstruációs ciklus kívánt időtartamig felfüggeszthető és így a teljes fogamzóképesség visszatérése késleltethető.

- Rövid távon alkalmazva hatásos védekezés arra az időre, amíg az egyik vagy másik partner sterilizációja mellett nem döntenek.


Nem szabad alkalmazni:

- medroxiprogeszteron-acetát túlérzékenység,

- vélt vagy fennálló terhesség,

- ismeretlen eredetű nőgyógyászati vérzések,

- az emlő vagy a nemiszervek szöveteinek bizonyított vagy feltételezett hormonfüggő burjánzása esetén.

2006. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Dokimnál érdeklődtem ez után anno, és csak néhány dolgot mondott róla, azonkivül, hogy nem ajánlja.


Többnyire idősebbeknek, vagy olyanoknak irják fel, akik már szültek.

Ellenjavallata amiatt volt, hogy ugyan 3 hónapig védelmet nyujt, de előfordulhat, hogy utána hetekig vérzek nem csak huzamosan, hanem random véletlenül is annyira felborul a szervezet.

2008. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
95%
Azt,h ha sokat használod ,van rá esély h többet ne legyen gyereked...
2010. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztonságos védelmet nyújt,olcsó, a szervezetre gyakorlt általános hatása minimális, szoptatás alatt is lehet alkalmazni.Nem csak idősebb korban. A vérzés mellette legtöbb esetben csökken, vagy elmarad, a három hónap hatóidő után is gyakori, hogy nem áll vissza egy ideig a menstruáció.Ez nem okoz semmi problémát, ez így hat.Kevesebb betétet kell venni.

Ritkábban fordul elő, hogy az injekció hatása alatt végig vérezgetés van,ekkor mást kell választani.

2010. márc. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

ugy látom ezt hely válogatja,és orvos..az én orvosom ajánlotta..az első három hónapos adagban a középső hónapban, 20 napig megvolt folyamatosan,mert rá kellett állni a szervezetemnek.de a második adagnál nem volt semmi gond,már a harmadik adagot is megkaptam.nem hiztam,nem fáj a fejem(max amikor beadják utána két három napig,)de ez elviselhető.nem lettem terhes,ezenkivül semmilyen más rossz mellékhatást nem érzékelek.én ajánlom mindenkinek aki már szült..azért csak azután(ja igen én már szültem kettőt,többet nem szeretnék)a spirállal a barátnőm másodszorra lett terhes)gyógyszer..meg nem bizti..megy a hasad..hánysz..vagy akármi.természetesen senki és semmi sem biztosithatja száz %-ban hogy ne ess teherbe..csak (TE) nem szexelsz!!!na de félretéve a viccet!szerinem ez kényelmes..és nincs vele gond..a többibe is van hormon..szóval semmi sem bizti)nekem ez bevált,és ezt is fogom használni.az én orvosom ajánlotta)a jó dolog,aminek nincs semmilyen hátulütője..egy jó ideje nem betegedtem meg(nem menstruálok)és ez tetszik...meg kell hogy mondjam.mert igy több esély van a tiszta nyugodt szexre..és nincsen fájdalmas görcsölős pár napok..amikor kellemetlenül kell éreznem magam:D üdv

természetesen mindneki saját belátása szerint döntse el,illetve hogy az orvos mit ajánl)és ki mit gondol...CSAK SOKAN LEHURROGNAK MINDENT...:(AKIK NEM IS PROBÁLTÁK)és ezzel lebeszélik azokat akik meg kipróbálhatnák és beválhatna nekik)

2010. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban érdekes!
2016. dec. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a fogamzásgátlókat nem ajánlom senkinek!

Igazából semelyiket sem, de a 3 hónaposat egyáltalán nem.

(tapasztalat)

Sajnos ráment a házasságom, annyira szétrombolta a szexuális életünket, kishíján aszexuális nőt csinált belőlem. Sok idő kellett mire kitisztult és helyreállt.

2017. ápr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!