Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy tabletta kimaradt, okozhat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy tabletta kimaradt, okozhatott ez bajt? A tájékoztatóm nincs meg így nem tudom mik a következményei. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ez a harmadik hónapja, hogy szedem a Meliane fogamzásgátlót, mindig vasárnap kezdem el, de a cikluskezdő vasárnapi tablettám múlt héten elmaradt és mivel 12 óra elteltével vettem ezt csak észre, nem vettem be két szemet. (Arra még emlékeztem, hogy csak akkor kell pótolni, ha 12 órába belefér). Ez a vasárnap lett volna május 31, de így hétfővel kezdtem június elsején a tablettát. Ekkor együtt voltunk, illetve június 3-án. Egy nőgyógyász viszont azt írta, hogy a menstruációt el lehet tolni 1 nappal úgy, hogy nem veszem be a vasárnapi tablettát, csak a hétfőit. Most akkor nem tudom, védett voltam akkor vagy sem? Előre köszönöm a segítségeteket!
2009. jún. 8. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Nekem a betegtájékoztatóm azt írja, hogy főleg a levél első szemeit illetve az utolsó szemeit gáz kihagyni. Én Yasminelle-t szedek. Nos az sem túl jó, hogy elég rövid ideje szeded a tabit. Ettől függetlenül ne ess kétségbe, ha csak egy szem maradt ki, akkor nem hiszem hogy túl nagy baj lenne, de mindenképp hívd fel a dokid. Ő biztosat tud mondani.
2009. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát még korai lenne felhívni, ugyanis nincs egy hete, hogy ez történt, ezen még ő sem tudna eligazodni, meg számításaim szerint ha nem szednék gyógyszert akkor se lenne peteérés időszakában. Mit gondolsz hó vége fele érdemes tesztelnem?
2009. jún. 8. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok. Várd meg azt az időpontot, amikor meg kéne jönnie, és ha nem jön, rá pár napra már tesztelhetsz. De semmiképp se ijedj meg akkor sem, ha esetleg nem jön meg. Nekem már többször volt olyan, hogy nagyon sokat csúszott, vagy kimaradtam és természetesen nagyon megijedtem, de nem volt semmi gond. Szóval nyugi... csak pozitívan! Nem lesz baj :)
2009. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, nagyon köszönöm a válaszodat :):) Akkor majd ellövök egy tesztet, ha nem jön meg, igazából stresszes nem vagyok, csak úgy belegondoltam, hogy na még ez a bizonytalanság hiányzott nekem vizsgaidőszak közepére, de mostmár minden rendben, nagyon köszönöm még egyszer :):)
2009. jún. 8. 22:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is Melianet szedek.

Így tilos tolni mensit, szünetet csak rövidíteni lehet, hosszabbítani nem (ennyit a nőgyógyászról aki baromságokat ír)

Az első héten kihagyott tabletta mellett szükséges legalább egy hét mellévédekezés. Tehát csökkent a védettséged.

2009. jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel pont az 1. szemet hagytad ki, simán terhes lehetsz. Pont a legveszélyesebb időszakban felejtetted el. Gumival kellett volna védekezned legalább 1 hétig.

A dokid meg egy idióta. Ciklust változtatni a szüönet rövidítésével lehet vagy a szünet meg nem tartásával, semmiképpen sem úgy, hogy hosszabb szünetet tartasz, mert pont így eshetsz teherbe.

2009. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem az én dokim mondta, na majd máskor vele beszélek, köszönöm mindenkinek aki válaszolt! Segítettetek!
2009. jún. 9. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!