Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megéri fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri fogamzásgátló tablettát szedni?

Figyelt kérdés
Elég sok rosszat olvastam itt is. Végülis megéri vagy sem. Most tervezem hogy elkezdem de nem vagyok biztos. Félek hogy többet árt mint használ.
2012. febr. 19. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyanugy nem vagyok orvos, mit azok se akik nagyon határozott okos dolgokat fognak mondani a kérdésedre .


Azt a felét neked kell végiggondolni, hogy hogy álltok az óvszerkérdéssel a barátoddal, vagy a védekezés más módjaival.

2012. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 étoile et lune ***** válasza:

Hát, írj egy pro-kontra listát, mik az előnyei, hátrányai.

Előnyei:

- beszeded, aztán csá, nem kell öt másodpercet szánnotok a gumifelhúzásra


hátrányai:

- nem védi ki a nemi betegségeket, gombákat

- felboríthatja a hormonháztartásod

- ha épp olyan fajta vagy, nagyobb bajod is lehet belőle

- ha sokáig szeded rendszeresen, később gondjaid lehetnek a gyerekcsinálásnál, nehezebben fogan meg vagy nyomi lesz


Én is agyaltam ezen sokat, végül is a gumi mellett maradtam, az a pasiduma se érdekel, hogy ,,de nekem kényelmesebb lenne gumi nélkül", akkor már lövesse be magának a fogamzásgátló cuccot, és akkor mehet gumi nélkül... Érdekes mód ezután már inkább a gumi. Tehát a pasik magukban nem tennének kárt, de nem gond, ha a nőjük szedik.

2012. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó akk soroljunk melette is érveket.

Sokkal jobban véd a terhességtől mint a gumi. Ha fix kapcsolatod van és a párod ápolt akk nem kell félni a nemi betegségektől sem. Nem mindnkinél jelentkeznek komolyabb mellékhatások (nekem pl csak a mellem feszül mensi előtt), ha mégis, kérhetsz másik gyógyszert. Ha betartod azt h párévente szünetelteted akk nem igen fordulhat elő meddőség. Nem szakad ki. Nem csúszik le. Sokkal másabb érzés a nőnek is.

Nem mondom h szedd, azt se h ne. Te döntöd el. Csak gondoltam ha már annyi negatív tulajdonság lett felsorolva...

2012. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 étoile et lune ***** válasza:
Ja, hát ez csak az én személyes véleményem, látszik belőle, mi mellett vagyok, igen...:) Szerintem semmiképp nem egészséges, bennem rossz érzést keltene minden egyes tabletta, de ez én vagyok.
2012. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldönteni. Tényleg vannak előnyei és hátrányai egyaránt. (Az óvszerrel fogom összehasonlítani, mert ez a másik legelterjedtebb és legmegbízhatóbb védekezési forma).


Előnyei:

- Aktív nemi élet esetén olcsóbb, mint az óvszer.

- Nincs olyan, hogy éppen nincsen kéznél.

- A férfiak és a nők jó része szerint is jobb a gumi nélküli szex (én nem tudom, gumi nélkül sosem próbáltam).

- Sok nőnek enyhíti a menzesz alatti görcseit, csökkenti a vérzés mennyiségét.

- Sok nőnek szebbé teszi a bőrét.


Hátrányai:

- Nagyon oda kell figyelni a szedésére. Azt hinné az ember, hogy nem túl bonyolult naponta beszedni egy darab tablettát, de ha szétnézel ezen az oldalon, a kérdések jelentős része úgy kezdődik, hogy "Elfelejtettem...", "Rosszul szedtem be", "Kihánytam...", "Nem tudtam időben kiváltani..."

- Rengeteg mellékhatása lehet. Érdemes végigolvasni a betegtájékoztatót, le van írva az összes. Vannak köztük kellemetlenek és nagyon súlyosak is. Nagyon gyakori pl. a libidócsökkenés, a hízás, a fejfájás/migrén, a gyakori hüvelyi fertőzések, a szélsőséges hangulatingadozások.

Viszonylag ritka, de súlyos a májkárosodás és a trombózis. A súlyos mellékhatások nagy részét el lehetne kerülni normális kivizsgálással, csak sajnos az orvosok nagy része szarik rá.

- Recept kell hozzá. Ez egyrészt azért kellemetlen, mert mindig figyelni kell, hogy az ember időben eljusson dokihoz, meg ha magánba jár, akkor fizetni is kell érte.


Azon, hogy milyen utóhatásai lehetnek, hosszasan lehetne vitatkozni. Elvileg nem lehet tőle meddő az ember, gyakorlatilag meg nem egy olyan nőt ismerek, akinek a szedés előtt tökéletesen pontos ciklusa volt, az abbahagyás után meg nem indult újra a peteérése. És ugye ha vkinek nincs peteérése, az gyakorlatilag meddő. Persze nem biztos, hogy soha nem lesz gyereke, hiszen lehet, hogy az orvos gyógyszerekkel tud segíteni.


Olyan is gyakran előfordul, hogy a szedés alatt semmi problémája nincs az illetőnek, csak akkor kezdődnek a bajok, mikor abbahagyja. Pl. nagyon durva pattanások jönnek elő.


Én régen szerettem volna tablettát szedni, mert egyszer, megbízható, nem kell félni, hogy kiszakad a gumi, állítólag a szex is jobb, de akkor nem lehetett.


Most sajnos olyan problémával küzdök, hogy nincsen peteérésem. Iszonyatos érzés, néha olyan, mintha nem is lennék nő.

Most azt mondom, hogy ha valaha lenne egy rendes ciklusom, soha, semmi pénzért nem lennék hajlandó gyógyszerrel leállítani. Inkább örök életemben gumival szexelek, de nem kockáztatom meg azt, hogy esetleg ne álljon helyre a peteérésem.

2012. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Annyit azért hozzátennék, hogy az sem mindegy, mivel hasonlítjuk össze a tablettát.


Pl. a gumi szerintem jobb, mert hasonlóan biztonságos, de nincs káros mellékhatása.


De mondjuk ha vki nem hajlandó óvszert használni, és a tabletta és a megszakítás között kell választani (úgy, hogy semmiképp nem akar gyereket), akkor inkább a tabletta, mint egy eseteges abortusz.


Szóval mikor mérlegelsz, azt is bele kell venned, hogy milyen lehetőségeid vannak még. Meg hát ugye a partnert is...

2012. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem ha nem tudok menni édesanyám kiiratja. A szedéssel azért van egyeseknek gond mert nem gondolkoznak. Nekem be van állítva a telefon és mindíg csörög h szedjem be.

És igen még elönye az h nekem pl nem volt fix ciklusom. volt h egy hetet is csúszott előre v hátra. 5-7 napos volt. Most fix időre jön meg és 5 nap

2012. febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:-D meggondolandó és fontos döntés. Átbeszélem a barátommal és majd kiderül mi lesz.
2012. febr. 20. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!