Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlást mikortől...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlást mikortől lehet szedni és vannak e mellékhatásai?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel ugy döntöttünk hogy áttérünk arra a jobb élvezetért. (:
2012. febr. 17. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy érted hogy mikortól?

Gyakori mellékhatások:

hangulatváltozások,fejfájás,hasi fájdalom,pattanás,emlő megnagyobbodás,fájdalmas menstruációs zavarok,testsúly növekedés.

Nem gyakori mellékhatások:

gombás fertőzés,herpesz,allergiás reakciók,étvágynövekedés,depresszió,idegesség,alvászavar,csökkent libidó,szívritmus zavarok,hajhullás....És még sorolhatnám.

2012. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt fogamzásgátlót szed és nem fogamzásgátlást. De ez mellékes. Nincs korhoz kötve, legyen rendszeres a menstruációja. El kell menni nőgyógyászhoz, ő készíttet vérvételt (muszáj csináltatni!) és ezután írja fel a gyógyszert. A mai készítményeknek már nincsenek nagyon mellékhatásai, az első pár szemnél lehet reggeli émelygés, de hízni pl. nem fog tőle (valószínűleg). Viszont én a helyetekben megmaradnék az óvszernél... Az is megvéd a nem kívánt terhességtől, sőt a különböző fertőzésektől is (amitől a fog.gátló nem). 19/L
2012. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes szedni, ha rendszeresen éltek nemi életet. Szerintem nem túl jó dolog nagyon fiatalon elkezdeni szedni (15-16 évesen). A mellékhatások mindenkinél máshogy jelentkezhetnek. Nálam nem is igazán voltak, kivéve a változó kedély állapotot.
2012. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő kinek mire milyen mellékhatása lesz. Nekem a 3. fajta vált be.
2012. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenkire másképp hat, de ha fontos neked a barátnőd, mindenképp csak akkor engedd meg neki, ha előtte az orvos elvégezte a kellő vizsgálatokat, vérvétel, stb. Azt azért tudd, hogy minden gyógyszerre rá van írva, hogy a fogamzásgátlót szedő nők között sűrűn kimutatták az emlőrákot és a trombózist. A fogamzásgátló szedése és a dohányzás együtt meg egyenes út a trombózishoz, egyik rokonomnak nem kevés rokkant páciense van emiatt.

Én 4 hónapig szedtem, az orvos is meglepődött, mert lógni kezdett tőle a mellem,a szőr megerősödött, hullni kezdett a hajam. Bár elképzelhető, hogy nem jó gyógyszert kaptam.

Jó orvoshoz menjetek el, és kérjétek a vizsgálatot!!!

20/l

2012. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!