Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy működik a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan működik. Azt hallottam hogy szedésekor nincs menzesz hanem 7 napos szünetnél vérzés. De hogy kell használni és miért nincs menzesz? És mi az a 7 napos szünet..akkor meg vérzés? És az a vérzés meddig tart, míg rendesből tabletta nélkül ahány napig tartana?

Előre is köszi a válaszokat :) Ha lehet részletesen, mert nem nagyon értem. Köszönöm.


16/L.


2012. febr. 8. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Menstruációnak azt a vérzést nevezzük, amit peteérés előz meg.

A normális ciklus úgy néz ki (ha a nő nem szed tablettát), hogy a ciklus kb. közepén megérik egy petesejt. Ez kilökődik a petefészekből, és elkezd vándorolni a méh felé.

A petefészekben a petesejt helyén kialakul egy sárgatestnek nevezett kis valami, ami hormont termel. Ez a hormon arra szolgál, hogy megvastagítsa a méhnyálkahártyát, hogy ha a petesejt megtermékenyül, akkor be tudjon ágyazódni.

Ha megtörténik a megtermékenyítés, akkor a sárgatest még sokáig termeli a hormont, és fenntartja a terhességet.

Ha nem termékenyül meg, akkor a sárgatest elpusztul, emiatt nem termel hormont, lecsökken a hormonszint és emiatt lelökődik a nyálkahártya, ami tulajdonképpen a menstruáció.


Ha a nő tablettát szed, akkor az egész peteérést legátolja a tabletta. Nem lesz petesejt, ami megérik, nem fog kiszabadulni a petefészekből, emiatt nem lesz sárgatest sem a helyén.


Mindezt úgy érik el, hogy kétféle hormont tesznek a tablettába, ami bonyolult módon megakadályozza a peteérést, de a nyálkahártyát fenntartja addig, amíg szeded.

Viszont amikor 7 napra abbahagyod, akkor a hormonszint lecsökken (hiszel nem viszel be a szervezetedbe többet belőle), aminek az lesz a következménye, hogy leválik a nyálkahártya.

Azért nevezik megvonásos vérzésnek, mert tulajdonképpen a tablettának a megvonása idézi elő.


Mivel a tabletta szedés alatt a nyálkahártya sem vastagodik meg annyira, mint egy rendes ciklus során, ezért ált a vérzés kevesebb és rövidebb ideig tart.

De van olyan is, akinek nem les rövidebb, ez elég egyéni.

De mondjuk 5 napról 3-ra lecsökkenhet.


Tulajdonképpen a tabletta szedése alatt jelentkező vérzést nem a szervezeted, hanem a tabletta irányítja.

Normálisan 21 napig kell szedni, majd 7 nap szünetet tartani, ekkor jön meg a vérzés (mondjuk a 3-4. napon, de a szünetben bármikor megjöhet).

Ha kiszámolod, akkor így mindig pontosan 28 napos ciklus alakul ki.

Ha teszem azt nem 21 napig szednéd a tablettát, hanem 15 napig, akkor annyival rövidebb lenne a tabletta által létrehozott ciklus. Ha meg mondjuk 18 napig szednéd, akkor annál hosszabb.


Persze nem szabad vele variálni, úgy kell szedni, ahogy le van írva, mert okozhat problémákat, csak azért írtam le, hogy lásd az elvét.

2012. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jaajj nagyon nagyon köszönöm :) minden kérdésemre választ kaptam :) értem,kösziii :)
2012. febr. 8. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2012. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!