Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akkor is elkezdhetem szedni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor is elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót, ha viszonylag rendszertelenül jön meg?

Figyelt kérdés
Úgy értem, 20-28 nap között szokott, és mindig 6 napig tart. Az a gond, hogy már 20 éves vagyok, és szinte mindig ilyen volt...
2012. jan. 19. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nyugi, ez nálam nem szokott gondot okozni

20F

2012. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most aztán megmutattad, mennyire vicces fiú vagy, gratulálok... -.-
2012. jan. 19. 23:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha van minden hónapban rendszeresen peteérésed, akkor szerintem ekkora rendszertelenséggel még el lehet kezdeni. De ha nincs rendesen, akkor semmiképp..
2012. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló segíthet abban, hogy rendszeresen jöjjön meg. Valaki pont ezért kezdi el szedni (többé kevésbé).
2012. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Komolyan? Erről nem is tudtam. Köszönöm, akkor mégis el merek menni a nőgyógyászhoz. Neki pontosan vinnem kell, hogy mikor jött meg (mondjuk az elmúlt fél évben), vagy elég az, ha csak ennyit mondok, hogy 20-28 napra jön meg?
2012. jan. 19. 23:10
 6/11 anonim ***** válasza:

69%-os: Azét ez így nem pontos.

A tabletta nem rendszerezi a vérzés, hanem kikapcsolja a petefészket és a peteérést. A nő saját, rendszertelen ciklusa nem működik, hanem helyette a tabletta csinál egy megvonásos vérzést.

Gyakorlatilag olyan ütemben hoz létre megvonásos vérzés, ahogy szedi az ember. Ha nem 21, hanem 28 napig szednéd, akkor annyival hosszabb lenne a "ciklusod".

Rendszertelen vérzésre vizsgálatok nélkül pedig csak a felelőtlen, betegükkel nem törődő orvosok adnak tablettát. Ugyanis ha nem működik rendesen a hormonrendszer, és tablettával leállítják, akkor igen nagy a vszínűsége annak, hogy abbahagyás után még olyan se lesz, mint addig.


Ha vkinek nincs rendszeresen peteérése, akkor ne szedjen tablettát, mert később aztán lehet az isten se hozza már helyre.

2012. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha erről beszélsz egy orvossal (nőgyógyásszal), ő biztosabbat tud mondani, mint mi laikusok.
2012. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja értem, köszönöm a kommenteket. De nem lehet ezt valahogyan beállítani? Vagy akkor már életem hátralévő részében ilyen lesz?! =(
2012. jan. 19. 23:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ekkora rendszertelenséggel még lehet szedni tablettát. Meg kell kérdezni egy (normális) orvost.
2012. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pont azért kezdtem el szedni a fogamzásgátlót,mert rendszertelenül jött meg a havim.Amióta szedem,mindig pontosan jön meg. 22/L
2012. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!