Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek a Cypromix...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a Cypromix tablettáról?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,nem szedtem még fogamzásgátlót,a nőgyógyász a Cypromix nevű tablettát írta fel. Olvastam a betegtájékoztatót,de kíváncsi voltam milyen véleményeket írnak róla a neten. Néhány orvos,és aki szedi/szedte azt írják: Elsősorban nem fogamzásgátló gyógyszer,csak a mellékhatása az. Erős hormonkészítmény,problémás bőrre,hormonzavarra írják/írhatják csak fel,és fél év,max.1 évig lehet csak szedni,mert veszélyes a májra,meddőség alakulhat ki tőle,elrontja a hormonokat,és a libidót 0%-ra viszi =/ Ez igaz? Nekem semmi ilyesmit nem mondott az orvos,csak annyit hogy hogyan kell szedni,és ha bármi probléma van vele,menjek vissza,és ír másikat. De azt is írják hogy semmi bajuk vele..de ez biztos attól függ,kinek milyen a szervezete. A betegtájékoztató írja: " A ciklus 1. napjától kezdve a Cypromix szedése, annak fogamzásgátló hatása azonnal érvényesül" Ez azt jelenti,ha elmúlik a mestruációm (Ugye akkor már 5 napja szedem) Akkor már nem szükséges más fogamzásgátló-módszert alkalmaznom? És mennyire megbízható? / Légyszi olyanok írjanak akinek van róla tapasztalatuk,próbálták!/ Azt is írja még a betegtájékoztató,hogy "Kizárólag fogamzásgátlás céljából nem használható! Meg csak akkor szabad szedni ha zsíros,vagy pattanásos a bőr..stb..Telljesen egészséges,szép a bőröm. Akkor miért ezt írta a doki? 3 havi adagom van,még nem kezdtem el szedni kb.2 nap múlva jön meg.

2012. jan. 17. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Menj el másik orvoshoz. Ha nincs semmi hormonális problémát, akkor nagyon nem normális, hogy ezt írta fel.

Elég komoly ciklusproblémákat okozhat azoknál, akiknek nem indokolt a szedése (nyilván abbahagyás után jönnek elő a problémák, nem akkor, mikor szeded).

Egyébként védeni véd, csak ahogy a tájékoztató is írja, nem használható kizárólag fogamzásgátlás céljából.

Keress olyan orvost, aki ért a dolgához.

2012. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha csak fogamzásgátlásra kell, akkor ne szedd.Keress egy normális dokit, aki megnézeti vérből melyik számodra a legmegfelelőbb gyógyszer.

mondjuk én cypromixet szedek de nekem semmi problémám vele.Sőt, azóta megszűnt minden panaszom.( mondjuk nekem muszáj ezt szednem)

2012. febr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!