Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 17 Évesen hormonális fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 Évesen hormonális fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

17Éves vagyok.11hónapja vagyok együtt barátommal és 9hónapja élünk aktív szexuális életét. 153cm és 39-42kg között vagyok mindig/apai ágon örököltem a "hízásképtelenséget"/ és a ciklusom közel 2,5év után sem rendszeres,nyáron mindig kimarad 1hónap és több mint 30naposak,egy ideig kaptam vastablettát is de amint abbahagytam /orvosi utasításra/ rosszabb lett a vérképem mint a gyógyszer előtt. A családban anyai ágon volt már rák,nagymamámnak gyomor és nagynénémnek méhnyak.Anya is szedi,ő 17 évesen kezdte

szerintetek szedhetnék tablettát? a vérnyomásom normális,nincs gyógyszerallergiám,nem tudok semmilyen betegségről


2012. jan. 9. 01:03
 1/10 anonim ***** válasza:
De amúgy ezeket egy orvosnak kéne elmondanod, nem nekünk. Persze, lehet hogy nagy az esélye, hogy éppen 2-3 nőgyógyász olvassa hajnali 1kor a gyikot.
2012. jan. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
ezt mondjuk kérdezd meg a szüleidtől, vagy a háziorvostól. esetleg próbáld meg és az első 2 tabi után majd kiderül, milyen változások lesznek rajtad a hormon miatt. lehet nwegatívum/ pozitívum vagy épp semleges.
2012. jan. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem tenném...

Nekem sokkal jobb eredményeim voltak, mikor elkezdtem szedni 17 évesen, most pedig ott tartok, hogy egy évben 3szor menstruális maximum, és 13 kilót híztam.

2012. jan. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze vannak olyanok is, akiknek 'bejön' a gyógyszer. Bár én még csak a második levélnél tartok. Én is híztam tőle, bár nem konkrétan a gyógyszertől, hanem mert annyit zabálok mint egy ló. Persze az éhségérzet az attól van szerintem. De ez ellen lehet tenni (egészséges kaja, edzés), bár ahogy nézem, neked jót tenne a hízás. :) A ciklusod is rendszeres lenne tőle, fura a #3-as válasza, én úgy tudom, hogy mentsruációs zavarokra is felírják, éppen azért, mert ettől rendszeres lesz. Úgy tudom, hogy a rák kialakulását nem befolyásolja, de ha volt trombózis a családban, akkor azt meg kell beszélni az orvossal.
2012. jan. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nos,igen.jól jönne a hízás,amióta barátommal nálunk eszünk majdnem mindig ő már 15kilót!!! hízott,nekem meg semmi és kezdek elkeseredni mert heti 3x kellene mozognom/úszás,gyógytesi,de már ezt is abbahagytam/ és olyankor nagyon sokat eszem de egyből lemozgom,egyébként pedig napi 2tábla csoki is lemegy+cukros üdítők,már B-vitamint is szedtem de úgy se értem el az áhított 47kilót,a béres csepp meg csak rontott

és ha 5kilónál többet fel tudnék szedni,az se lenne baj,a doki azt mondta hogy 42nél indul be a mensi és ez így nem a legjobb

barátommal pedig csak 20fölött vállalnánk babát,ő is ezt a módszert találja kedvezőnek de hormonzavart se szeretnék


utolsó,mi a véleményed a nuvaring hüvelygyűrűről?

2012. jan. 9. 07:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem rendszeres a menstruációd, akkor én a helyedben nem tenném.

Persze, addig nagyon jó, míg szedi az ember, hiszen rendszeresen megvonásos vérzést hoz létre, ami ugye kiszámítható. De az sem a saját ciklusod. A tiédet a tabletta kikapcsolja, leállítja a petefészked, megszünteti a menstruációt.

Ha alapól rendszertelen a vérzés, az azt jelzi, hogy a hormonháztartásod nem teljesen úgy működik, ahogy kellene neki.

Ha legátolják, akkor jó esetben abbahagyás után ugyanilyen lesz, mint most, de sokkal valószínűbb, hogy még rosszabb. Még ennyire se lesz rendszeres, még ennyire se lesz peteérésed.

Persze azért kérdés, hogy nálad mit takar a "nem rendszeres". Pár nap ingadozás még nem számít rendszertelenségnek. De ha egyszer megjön 25 napra, aztán csak 40-re, akkor az már rendszertelen.


Azért írja fel sok orvos a tablettát rendszertelen vérzésre, mert egyszerű. A páciens örül, mert rendszeres a "vérzése", az meg hogy később mi lesz...

Majd kezelgetik akkor a problémát, ha gyereket akar. Aztán vagy sikerül, vagy nem.


Egy épeszű nőgyógyász előbb helyrerakja a problémát, és aztán, ha már rendszeres a ciklusod, lehet fogamzásgátlózni. Addig kockázatos.


A Nuvaring egyébként ugyanúgy hormonos, csak nem lenyeled, hanem hüvelyen keresztül felszívódik. Így arra is ugyanazok érvényesek, amiket az előbb leírtam.


Teszem hozzá, annak az esélye mindig megvan, hogy esetleg nem teljesen jön helyre a ciklus a hormonális gátlás után, csak azoknál, akiknél rendszertelen baromi nagy rá az esély. Akinek alapból rendszeres, annak ált. könnyebben visszaáll.


Itt egy doktornő válasza véleménye is, csak hogy "igazoljam magam:

"Én azon az állásponton vagyok, amit több évtizeddel ezelőtt egy országos nőgyógyász kongresszuson határozott meg a Nőgyógyász Társaság: rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni műhiba!A rendszertelen menstruáció a hormonrendszer rossz működése miatt van, és ezt a működést még tovább rontja a fogamzásgátló. A fogamzásgátló maga is PCO kialakítását eredményezi. Nagyon sokan jönnek hozzám meddőségi problémáikkal olyanok, akiknek rendszertelen vérzést "beállítani" adtak fogamzásgátlót, és amikor szerettek volna gyereket, akkor egyáltalán nem működött a petefészkük, és semmivel nem tudtak kiváltani peteérést, műtéttel se. "


Természetesen a te döntésed, hogy mit csinálsz, ha szeretnéd, akkor szedd, én csak elmondtam a véleményemet, mert szerintem jobb, ha több meglátásból is hallod a dolgokat.

2012. jan. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

köszönöm a részletesebb felvilágosítást,nem rendszeres alatt azt értettem hogy sokszor megesett hogy kimaradt 1-1 hónap de következő hónapban alig bírtam mozogni a fájdalomtól és mert annyira megvolt,ezért fordultam orvoshoz,bár ha átgondolom semmiben nem segített,úgyhogy ha pesten tudnál megbízható rendes orvost javasolni azt nagyon megköszönném,mert most ráálltam a keresésre hogy válthassak a gyermeknőgyógyászról rendes felnőttre,lehetőleg női orvos lenne a megfelelő de ha van lelkiismeretes férfi akkor az sem számít,ezen kívül pedig állami kellene,a diákmunkás fizetésem nem lenne elegendő magánra,a szüleim pedig nem hiszem hogy ki tudnák fizetni a magándokit


ja és barátommal megbeszéltük és arra jutottunk hogy amíg nem áll be rendesen,marad a gumi,kicsit szomorú volt de belátta hogy nagyobb bajom is lehet belőle:)

2012. jan. 9. 23:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok ajánlani dokit, nem pesti vagyok.
2012. jan. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Endokrinológus-nőgyógyászt lenne érdemes keresni. Ő foglalkozik a női hormonális megbetegedésekkel, ez a szakterülete. Sajnos én se pesti vagyok, de ha ilyen szakorvost keresel, akkor már jó nyomon jársz.

Egyébként a fogamzásgátló bizonyítottan növeli pár rákos megbetegedés kialakulásának esélyét is, igaz csak a szedés ideje alatt, és főként hosszútávú (sokéves) szedés (de mivel fiatal vagy, gondolom nem 1-2 évre szednéd).

2012. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

max 5-6évig szedném,23év körül már elég érett lennék/most is fel tudnám nevelni de a suli és hasonlók miatt problémás lenne szülni/és szerintem jó lenne mert utána bármikor jöhetne egy kisbaba:)

viszont most már kezdek aggódni,utoljára november végén jött meg,azóta pedig 3x teszteltem negatívat/egyiket ma reggel/ úgyhogy ha febr elsejéig nem jön meg,doki és kivizsgálás,addig adtam magamnak időt hogy kerítsek egy jó orvost:) köszönöm mindenkinek aki hasznos információval tudott szolgálni:)

2012. jan. 17. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!