Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátlót akarunk...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feldmütze kérdése:

Ha fogamzásgátlót akarunk iratni a 17 éves barátnőmmel, kellenek hozzá a szülei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet alakult ki, hogy el szeretnénk menni még ebbe a hónapba nőgyógyázhoz, hogy írjon a barátnőmnek fogamzásgátlót. Szűz még, mit fognak vele csinálni? Fél egy picit, szeretném megnyugtatni. A szülei azt se engedik neki, hogyha ittvan velem aludjon, tehát azt nem mondhatja meg nekik, hogy szeretne fogamzásgátlót iratni és ... tudjátok ...

Tehát a kérdés, kellenek a szülei hozzá, hogy irathasson? 17 éves, márciusba lesz 18, akkor szeretnénk hogy megtörténjen.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!


2012. jan. 3. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Használjatok gumit...
2012. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá szülő. 16 éves korom óta szedek fogamzásgátlót (igaz, az eredeti oka egészségügyi), és mindig egyedül mentem a nőgyógyászhoz, sosem kért hozzá szülőt.
2012. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze kérdés, ha a szülei nem tudnak róla, ki fogja fizetni? 3 havi adag 5000-10000 forintig terjedhet, tablettától függően.
2012. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Ha szűz akkor az orvos nem vizsgálhatja meg, és még nincs mit megvizsgálnia :) úh nem kell izgulnia! meg egyébként is nagyon rendesek az orvosok, ha odajut h meg kell vizsgálni akkor sincs semmi para!

18 éves kortól lehet csak szülői engedély nélkül bogyót írni úh ezt sajna buktátok :\ próbáljon beszélni az engedékenyebb szülőjével v nem tom. :\

2012. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

17 éves vagyok, lassan 18, én is nemrég voltam nőgyógyásznál. Bár anyukám tudott róla, egyedül mentem, ha a szexhez elég nagylány voltam, ehhez is az vagyok, ebben mindketten egyet értettünk. Mivel én már nem voltam szűz, ezért vizsgálat is volt, bár fogamzásgátlónál nem feltétlenül szükséges úgy tudom. Előtte menjetek el háziorvoshoz, vérvétel stb, ha biztosra akartok menni, hogy nem lesz semmi gond. Persze ez sem muszáj. A doki megkérdezi, hogy volt-e a családban trombózis, meg más betegségek, illetve hogy a barátnődnek van-e valami tartós betegsége, szed-e rá gyógyszert stb.

Az ára tényleg elég borsos, az enyém 5000 forint volt, bár ha azt nézzük, akkor egy hónapra kicsit több, mint 1600 forint.

Én a barátnőd helyében nem szedném, amíg nem "muszáj" mi is kb 1 évig gumival védekeztünk.

2012. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én simán tudnám fizetni, a pénzzel nincsen gond!

Nem szeretnék gumit használni énse és őse.

Akkor 100% hogy kell szülő hozzá, hogy irassunk fogamzásgátlót?

2012. jan. 3. 15:27
 7/12 A kérdező kommentje:

Jah, és köszönöm az eddigi válaszokat!

Megoszlanak a vélemények, most akkor el tudunk menni ketten is és tudunk iratni?

2012. jan. 3. 15:32
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös vagyok. Hát nekem nem kellett szülő. Ismerősök közül sem kellett senkinek szülő. Ki mondta ezt a marhaságot, hogy csak 18 év felett írhat fel tabit az orvos?
2012. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy nem kell hozzá szülő, de amúgy egyszerű a dolog, hisz amikor kértek időpontot kérdezzetek rá...és egy jó tanács : a szükséges vizsgálatokat mindenképp kérjétek , nehogy később derüljön ki, hogy jobb lett volna ha nem szed tabit ....:S
2012. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sem a vizsgálathoz, sem a tablettához szülői beleegyezés! Más orvosnál sem kell, miért pont itt kéne? Sőt, ha a szülő érdeklődne nála, akkor még felvilágosítást sem adhat neki, mivel köti az orvosi titoktartás.

Az abortuszhoz kell csak szülői beleegyezés, mivel az műtétnek minősül.

2012. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!