Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jelenthet valami védelmet a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jelenthet valami védelmet a kiszakadt óvszer spermicides síkosítója?

Figyelt kérdés
Tudom elég furcsa kérdés. Sajnos este kiszakadt az óvszer (lifestyles, spermicides) és egyéb módon nem védekeztünk. Hormonális fogamzásgátlók kizárva, tehát 72 órásat sem vehetek be. Ilyen esetben ér valamit az óvszeren lévő spermicid?
2011. dec. 28. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen véd valamit, de ebből simán lehet terhesség. Ha rendszeres a menstruáció, akkor ki lehet számolni a peteérés időpontját. Arra azért jó eséllyel lehet alapozni.


"...Az ovuláció egy érett petesejt petefészekből való kilökődését jelenti, ami általában a következő menstruáció első napja előtti 14. napra esik. Az ovuláció körüli pár napban legnagyobb a megtermékenyülés esélye. Amíg egy petesejt az ovuláció után 24 óráig él, a spermiumok kb. 3 napig (néha 5 napig is) életben maradhatnak a női nemi szervekben. Ez azt jelenti, hogy a női nemi szervekbe napokkal az ovuláció előtt bejutott spermiumok életben lehetnek és megtermékenyíthetik az érett petesejtet."


A kalkulátor:


[link]

2011. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Idestova 12 éve használok óvszert igaz nem mindig azt de párszázon vagy ezren túl vagyok.Soha egyszer sem szakadt ki.Most vagy én vagyok ügyes vagy ti vagyok degeneráltak.


Nem nyújt védelmet.

2011. dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval.
2011. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom, hogy nem valami nagy a hatékonysága, de azért reménykedek. Sajnos a peteérésem nem szabályos, lehetetlen lenne kiszámolni. :(

Nem igazán értem, miért kell azonnal degeneráltnat titulálni, de ha így jobban érzed magad...

2011. dec. 28. 14:08
 5/12 anonim válasza:
attól függ, hol szakadt el a gumi? de ha nem benned ment el akkor nincs gond...
2011. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Beléd élvezett vagy nem? Ha nem, akkor ér vmit a spermicid, igen. Ha igen, akkor az a kevés spermicid, ami rajta van, nem sokat ér.
2011. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos belém. Azóta már a dokit is felhívtam, ő is csak azzal tudott "nyugtatni", hogy ennyire még én sem lehetek peches, hogy pont most legyen baba (valószínűleg nem tudnám kihordani).
2011. dec. 28. 15:08
 8/12 anonim válasza:
bocsi a kérdést, de most magyarul meddő vagy?
2011. dec. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem, csak szülésnél szétszakadt a méhszáj, nem jól gyógyult, ezért már elveszítettünk egy babát (fertőzés), megcsinálták, de még mindig nem jó. A hormonprobléma (peteérés hol van, hol nincs) már alapból is volt, de most még pocsékabb a helyzet.
2011. dec. 28. 15:38
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Már el is felejtettem ezt a kérdésemet, de most, hogy megtaláltam, leírom a fejleményeket!


Nem, a spermicid így semmit sem ért. Szerencsére!!!

A pici megfogant és azóta is szépen növekszik. Azt még egyik UH-n sem mutatta meg hogy fiú vagy lány, de végülis ez lényegtelen, az a fontos, hogy egészséges legyen. Bár veszélyeztetett tehes lettem. szerencsére semmi komolyabb probléma nem adódott és remélem nem is fog sem a hátralevő terhesség sem a szülés alatt. Szerintem ember még ennyire nem örült elszakadt óvszernek, mint mi a férjemmel! :)

2012. jún. 25. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!