Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A hormonos fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hormonos fogamzásgátló tablettát tényleg biztonságos szedni? Milyen arányban fordulnak elő a mellékhatások?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem eddig csak olyan mellékhatásom volt, hogy nőtt a mellem és elmúltak a pattanásaim.

Akiket ismerek, senki se panaszkodott még mellékhatásokra

Nagyon ritkán (5hó/1 :D)előfordul nálam hasmenés, ami fel van tüntetve mellékhatásként, de nem biztos, hogy az miatta van

Ha normális orvoshoz mész, úgyis megfogja keresni ami neked jó

2011. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egyszer csináltam egy kérdőívet. 50 ember válaszát lehet megnézni. Ha érdekel írj privátot, szívesen elküldöm.

Nem túl reprezentatív, hiszen csak 0 ember, de az is több, mint ahányan itt válaszolni fognak.

2011. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én sosem élek a kockázattal... Lehet a mellékhatás csak hosszú évek után jelentkezik. például meddő maradsz vagy mellrákot kapsz. Halvány lila gőzöd sincs róla milyen szarok vannak a gyógyszerbe és milyen hatással vannak a szervezetedre. Minden embernél más...
2011. dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel ne egyél semmi megvásárolható dolgot, mert ki tudja, mi van benne, termelj meg mindent magadnak steril körülmények között...

Akiknél minden rendben van a szervezetében, azoknál nem lesz gond a tablettával sem, akinek meg gondja van, tabletta nélkül is jelentkezne, max. később.

2011. dec. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én 5 éve szedek fogamzásgátló tablettát. Eleinte csak a pozitív hatásait tapasztaltam (elmúltak a pattanások, megszűntek az erős görcsök a menstruáció alatt, a melleim is megnőttek kicsit), de kb. 1 éve sok negatív mellékhatást érzékelek magamon (gyakori fejfájás, felborult hüvelyflóra és sajnos gyakran kiújuló hüvelygomba, elkezdett visszeresedni a lábam, emelkedett a vérnyomásom). Pár szem bogyó van még a levélből, és abbahagyom a szedését, mert már nagyon nem jól érzem magam. Voltam kivizsgálásokon, és tetszik, nem tetszik, a fogamzásgátló okozza nálam ezeket a mellékhatásokat. Én senkit nem akarok lebeszélni a szedéséről, mindenki döntse el maga, de én a továbbiakban nem szeretnék még egyszer fogamzásgátló tablettát látni.

25/N

2011. dec. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen ahogy írták előttem ennyi erővel ne egyek semmi mesterségesen előállított cuccot. Inkább eszek génkezelt zöldséget mint gyógyszerbe tett hormonokat. Furcsa hogy nem látod a különbséget... Örülök ha nem kell gyógyszert szednem, nem ám készakarva azt tömni magamba. Tetszik nem tetszik ez van...
2011. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
a 3-as válaszolónak üzenném, hogy a tabletta jótékony hatásai mellett fel van tüntetve, hogy csökkenti a mellrák és egyéb ciszták, daganatok esélyét
2011. dec. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Furcsa, nekem pont hogy nőgyógyász mondta hogy rohadtul nem így van, több felmérés is mutatta, hogy a fogamzásgátló abbahagyásával nőtt a meddőség és a mellrák aránya :D Én inkább neki hiszek, nem tájékoztatónak amire akármit ráírhatnak... De ti dolgotok, én nem kockáztatok :)
2011. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam, hogy egyébként a mellékhatásai között számos pozitív van és igen, csökkenti a daganatos betegségek kialakulását. Igazából még nem szeretném szedni, még szűz vagyok, de hamarosan úgy érzem el kezdem a nemi életemet és szeretném a legbiztonságosabban csinálni. Sok mindenről olvastam, és a fogamzásgátló használók közül kerültek ki terhesség nélkül legtöbben. Emmellet a sok nemi betegség miatt használnék óvszert is és így tutira mennék. És igazából először nem is gondoltam fogamzásgátlóra csak mióta egyszer véletlenül beleolvastam ebbe a témába és tényleg elég kedvezőek a mellékhatások. :D De ha tényleg ugy van ahogy egyik hozzászoló írta, hogy 5 év után negatív dolgokat is tapasztalt, akkor nem tudom. :|
2011. dec. 16. 23:15
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, mindennek van előnye is, hátránya is.


A tabletta előnye az, hogy:

- megbízható

- kiszámítható teszi a vérzést (nem beállítja a ciklust!!!!)

- gyakran csökkenti a vérzés mennyiségét, időtartamát

- gyakran csökkenti a görcsöket

- sokaknak szebb lesz tőle a bőre

- ha sokat szexelsz, akkor olcsóbb, mint a gumi

- bizonyos ráktípusok ellen véd

- bizonyos betegségekben jótékony hatású


És mellette van legalább ennyi hátránya is, hiszen beleavatkozik a nő normális működésébe...

- rengeteg mellékhatása van, amik között vannak elé gyakoriak is (pl. a libidócsökkenést, hüvelyszárazságot, migrént, hízást elég sok nő tapasztalja), van olyan is ami ritka, de baromi veszélyes (pl. tüdőembólia, májkárosodás)

- emellett gyakran előfordul, hogy abbahagyás után nehezen vagy egyáltalán nem indul újra a peteérés...ilyenkor lehet rohangálni a dokihoz, hogy ugyan kezdjen már vmit. Csak ugye ha az ember épp babát szeretne, akkor elég kellemetlen, ha nincs peteérése....

- bizonyos ráktípusoknak növeli a kockázatát (pl. mellrák)


Ráadásul fiatal korban annak ellenére, hogy sajnos elég sok orvos felírja, nem igen ajánlott.

Szerintem 18 éves kor alatt jobb megoldás az óvszer.

De mindenkinek maga kell eldönteni az előnyöket és a hátrányokat mérlegelve, hogy akarja-e használni vagy sem.

2011. dec. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!