Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól kezd el hatni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól kezd el hatni a tabletta, ha a menstruációm után kezdtem el szedni?

Figyelt kérdés

Erre nem tért ki az orvosom, nekem meg annyi kérdésem volt, hogy pont a leglényegesebbet hagytam ki. :S Szóval múlt hét szerdán jött meg, vasárnap múlt el, én pedig ma kezdem el szedni a gyógyszert. Mennyi ideig kell kiegészítő védekezés?

Köszönöm előre is a válaszokat! :)


2011. dec. 2. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt az egyet mondd meg,mi az istenért ma vetted be????

A tájékoztatón amúgy minden rajta van,mint például az a fontos dolog is,hogy a MENSTRUÁCIÓ első max.második napján kell beszedni az elsőt. Ha így teszel,két hét után véd.

De nem így tettél,ezért egy hónap gumizás még!

22L

2011. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha nem tudtok normálisan válaszolni, akkor ne is tegyétek.. ilyen paraszt stílusra nem vagyok kíváncsi. Egyébként meg nem tudtam elmenni, mert az orvosom 3 hétig külföldön volt, és most lett aktuális a dolog... de egyszerűbb támadni.. amúgy meg a betegtájékoztatót már elolvastam, nyilván, ha választ kaptam volna a kérdésemre, akkor nem itt kérdezek, úgyhogy várom a normális válaszokat.....
2011. dec. 2. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az első napon vetted volna be akkor (állítólag) már az nap védett vagy, ha a 2-5.ik napon akkor egy hét védekezés szükséges. Mondjuk nem értem,ha vasárnap múlt el te miért majdnem egy hétre rá pénteken kezdted el szedni. Most jól összekavartál mindent.
2011. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi a gondod az első válasszal, abszolút igaza van... Ott van feketén-fehéren, hogy a MENSTRUÁCIÓ ALATT KELL ELKEZDENI SZEDNI. Vagy az első napon, és azonnal véd, vagy a 2.-5.napon, de akkor kell még plusz védekezés... Ha éppen elmúlt a havi vérzés, vársz a következő vérzésig, ez nem túl bonyolult dolog... Úgy is megbolondítaná a szervezetedet, ha a vérzéskor kezdenéd szedni, nem még akkor, ha a ciklus közepén... Most őszintén, ennek mi értelme volt? Így is gumizni kell, minimum másfél hónapig, meg úgy is, ha vártál volna a következő menstruációig... Fel nem foghatom, hogy hogy vághat bele egy nő a tabletta szedésbe úgy, hogy nem tájékozódik előtte normálisan... Nem félted magad? Nyilván nem... Szerintem sürgősen menj el újra nőgyógyászhoz!

21L

2011. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És csodálkozol, hogy erre a speciális esetre nem térnek ki a betegtájékoztatóban? Talán mert feltételezik, hogy "a menstruáció alatt kell elkezdeni szedni"-t mindenki úgy értelmezi, hogy akkor kell elkezdeni szedni...
2011. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok,köszönöm az előttem szólóknak,hogy megvédtek,mert én csak felháborodásomba írtam ilyen stílusban,mert valóban,aki nem érett agyilag,hogy használja a fogigátlót,az testileg se próbáljon már felnőni hozzá...egyszerűbb a gumi: nem kell gondolkodni,csak megvenni aztán feltenni.

22L

2011. dec. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az első válasozlónak, meg a többieknek is!!

Nem kell megsértődni, ha egyszer te nem vagy képes értelmezni a betegtájékoztatót.. Benne van világosan leírva, hogy a menstruáció alatt kell elkezdeni, nem után.. Am oké hogy elfelejted megkérdezni a dokid, de ő neki s ejute szébe elmondani hogy hogyan kell ahsználni? Ez az első mondat amit a doki elmond.. Mikor kell szedni.

Legalábbis felénk így működik :D


Mostmár folytasd, ha elkezdted, aztán reménykedj hogy nem kavartál be nagyon..

2011. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!