Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » LiefStyles Ultra Safe óvszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

LiefStyles Ultra Safe óvszer nem használható napi több alkalommal?

Figyelt kérdés
A termék "használati utasításán" ez áll: "A Nonoxynol-9 síkosítóval ellátott óvszer csak hüvelyi közösülésre alkalmas, EZEN KÍVÜL NEM HASZNÁLHATÓ NAPONTA TÖBB ALKALOMMAL." Ezt nem értem, miért nem? Feltételezem, itt nem arra gondol, hogy ugyanazt, amit egyszer már használtál azt már többet ne, hanem konkrétan arra, hogy ezt a fajtát nem szabad többször naponta. De miért? Ezt magyarázza már el valaki :S
2011. nov. 17. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit utánanéztem a Nonoxynol9-nek. Több helyen is azt írják hogy ez egy olyan spermaölő amitől könnyebben kapnak el fertőzést az ember, és megnöveli a szexuális úton terjedő betegségek elkapásának a valószínüségét. Sőt, azok a nők akik ezt használják, könnyebben felsértik a hüvelyük belső falát.


A WHO (egészségügyi világszervezet) szerint sűrűbben mint két nap, nem javasolt használni. Homoszexuálisoknak pedig egyáltalán nem szabad használni, annyira károsítja a beleket.


Ezenkívül azt is, hogy semmivel nem nyújt nagyobb védelmet mint az az óvszer amit úgy sikosítanak hogy nem adnak hozzá nonoxynol9-et.


Ezek után felmerül a kérdés, hogy akkor miért teszik bele a hüvelyi fogamzásgátlók 99%-ba?

2011. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert a spermicid rajta nem éppen egészséges.

Amúgy nem igen értem mi értelme a spermicides óvszereknek. Ha kiszakad, akkor szart sem ér a spermicid. Ha meg nem szakad ki, akkor tök felesleges.

Használj sima óvszert, azt lehet napi többször is.

2011. nov. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami felsérti a beleket, hüvelyt, akkor azt egyáltalán nem tanácsos alkalmazni. Elhűlve olvasom, hogy ilyen forgalomba lehet. Huzamosabb használat mellett biztos a rák idős(ebb) korban.
2011. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon fasza.. Direkt utánanéztem kicsit mielőtt megvettem, de ilyesmit nem találtam, most meg már megvettem. Na mindegy, elég gázos. Köszi a válaszokat
2011. nov. 17. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!