Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg van olyan injekció...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg van olyan injekció ami megszünteti a menstruációt? Ha van akkor azt hány éves kortól lehet használni?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy van olyan injekció amit 3 havonta kell beadatni nőgyógyásznál és megszűnik a ciklus .

2011. nov. 11. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én ilyenről még nem hallottam.
2011. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vízhányó Gréta válasza:
Nah a kutyám ilyen injekciót kap 3 havonta :DDD
2011. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Van ilyen injekció.Érdemes jól meggondolni, mert az injekció beadása után a folyamat nem fordítható vissza, nem távolítható el a szervezetből, akkor sem, ha kedvezőtlen mellékhatásai vannak. Nagy hátránya, hogy az injekció abbahagyása után nehezen tér vissza a termékenység, sokkal hosszabb a folyamat, mint a tabletták esetében. Az injekció hatásának ideje alatt a menstruációs ciklus nagyon instabil, de az sem ritka, hogy egyáltalán nincs vérzés, valamint az is igen gyakori, hogy köztivérzések jelentkeznek. Ez csupán kényelmetlenség, egészségügyi szempontból nincs túl nagy jelentősége. Az injekció hosszú távú, folyamatos alkalmazása azonban nem javasolt, mert valamilyen szinten sorvasztja a méhnyálkahártyát. Éppen ebből kifolyólag leginkább 40 év körüli nőknek ajánlott, továbbá az idősebb nőknek. Bizonyítottan nem okoz meddőséget, de sokkal biztonságosabb abban a korban, amikor már nem akar a nő több gyereket. Az injekció nagy előnye, hogy a menstruáció elmaradása miatt a vashiány jelentősen csökken. Az injekció előtt nem szükséges különösebb kivizsgálás, továbbá nem kell pihentető időt tartani, akár évekre megoldható a fogamzásgátlás kérdése.


Ha csak mondjuk, azért szeretnéd beadatni, hogy pl. a menstruációs görcsöket elkerüld, akkor én inkább a tablettát javasolnám, persze az sem biztos hogy megszünteti a görcsöket. Nekem például semmi gondom mióta tablettát szedek, meg sem érzem h menstruálok

2011. nov. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezt nem arra alkalmazzák, hogy a menstruációt megszüntessék,hanem ez egy fogamzásgátló módszer. abszolút nem ajánlott, a lehet legtöbb mellékhatással jár (hízás, hónapokig tartó kezdeti vérzés,pajzsmirigy működési zavarok) de ami a legrosszabb benne, hogy 2 év folyamatos használat mellett garantált csontritkulást okoz. depo-provera a neve amúgy.


21L

2011. nov. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem értem kinek jó ha megszünik a menstruáció? Ha nem akarsz gyereket van elég fogamzásgátló módszer. Ha meg csak zavar a menszesz..nemár ennyire senkinek se vészes.
2011. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem ennyire vészes!!!!!


am 15 éves lány vagyok

2011. nov. 18. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!