Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy vált be a Diana 35...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vált be a Diana 35 fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Nekem most írta fel az orvosom, de még vérvételt sem kért meg semmit ( ő magándoki és már több mint 1 éve hozzá járok, mert a pattanásaimra roaccutant írt fel ). Kinek hogyan vált be? Nagyon félek az elhízástól!


És még valami: Ha a barátom megkérdezi, hogy fizessük-e ketten, akkor arra mit mondjak?


18/L és 19/F


2009. ápr. 28. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én Ezt szedem 3 hónapja! A helyedben elmennék azért egy rendes kivizsgálásra! Engem elküldtek vérvételre, meg az orvos is "benézett". Egy picurkár magas lett a curkrom egy alkalommal, és rögtön modta, hogy akkor ezt ki kell vizsgálni. Szerintem ilyen a felelősségteljes orvos. Amiket olvastam a Diane-ről, meg a fogamzásgátlókól... Hát csak így nyugodtam meg én is...

Na szóval nekem remekült mevált! Már mst szebb a bőrőm. Igaz vannak olyan napok amikor reggelre hámlik mint a napozástól, de ez benne van a kis könyvecskében amit kaptam róla, hogy így kezd a bőr megváltozni. Eleinte kicsit hányingerem volt, de ittom cola-t és el is múlt (mindenkinek más válik be). A menzeszem eddig is pontosan jött meg, de most még annál is pontosabb! Kb fél nappal rövidebb, és az elején elég sok, mintha gyorsan ki akarna jönni, mert az ötödik napon jön csak meg! És ami miatt fogamzásgátlór szerettem volna, azok a rettenetes görcseim, hányással, stbvel... Ez elmúlt az első levél után! Nem híztam meg eddig tőle... Csak azt tudni kell, hogy ennek csak mellékhatása a fogamzásgátlás, és sokan réginek mondják hatalmas hormontartalommal. Igaz is, hogy elvileg pattanásokra, szőrösödésre jó...

Ha a barátod azt mondja, akkor nagyon rendes és korrekt, és fogadd el!

18/L

2009. ápr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
77%
Nekem sem kért előtte semmit az orvosom. Előzőleg Lindynette 20-at szedtem, amitől állandóan éhes voltam, a gyomorsavam nagyon sok lett és az arcomon is lett egy csomó pattanás, pedig nem nagyon voltak eddig. 2 hónapja váltottam Diane 35-re, policiszták miatt, de eddig (*lekopogom) semmi mellékhatást nem vettem észre! Nekem bevált.
2009. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Első válaszoló! Hogy érted, hogy csak mellékhatása a fogamzásgátlás? Nem véd normálisan?

A másik, hogy Nekem is nagyon fáj a hasam, ha megvan, alig bírok menni, suliba sem szoktam menni olyankor, mert nem bírnék ülni sem... ( Sajnos érettségikor is ez lesz, 7-én, de még ugye nem tudom elkezdeni, ugyhogy remélem kibírom valahogy... ) és nekem 6-7 napig szokott tartani. Remélem, hogy kevesebb lesz ettől sokkal és nem lesznek ilyen fájdalmaim...


Köszönöm mégegyszer a válaszokat!

2009. ápr. 28. 19:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem is szokott görcsölni a hasam és van egy Algoflex-M menstruációs fájdalmakra, egy sárga meg egy rózsaszín tablettát kell bevenni egyszerre és nekem az nagyon bevált. amúgy én is diane35öt szedtem most váltottam mert ezt nem szabad túl sokáig szedni és szerintem jó és ugyanúgy véd mint más fogamzásgátlók csak kicsi a hormontartalma ami jó. nekem viszont továbbra is görcsölt a hasam, de ez az algoflex szerintem tényleg jó. sok sikert az érettségihez!
2009. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A Diane 35- öt elvileg súlyosabban aknés, pattanásos bőrre írják fel, és pluszban van fogamzásgátló hatása is. A betegtájékoztatón fel is van tüntetve, hogy nem lehet kizárólag fogamzásgátlóként alkalmazni, ám mikor anno én szedtem, nyoma nem volt még pattanásnak, mitesszernek sem az arcomon. Nekem is magándoki írta, fogamzásgátlásra, szóval ne izgulj, jól véd :)

Én nemrég áttértem a Cypromix bevont tablettára, ami ugyanaz, mint a Diane 35, csak olcsóbb. Ez is aknés-bőrproblémás gondokra specializálódott, de tökéletesen beválik fogamzásgátlóként is.

Egyénfüggő, de hízás nálam csak minimális volt, az is csak a rengeteg csoki miatt ;D

A párod pedig nagyon rendes és udvarias, örülj, és fogadd el!

Üdv :)

2009. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Jól írták, hogy miért mellékhatása a fogamzásgátlás, de ugyanolyan jól véd! Nekem nem vált be Algoflex-M, Meristin, Aszpirin, gyógynövény... Semmi... Viszont szerintem igenis magas a hormontartalma, mivel direkt női hormonok vannak benne, azok segítenek eltüntetni a pattanásokat, sőt a melegem is keresik ezt a gyógyszert, olvastam fórumokon. Azért ajánlják olyanoknak akiknek hormonproblémái vannak (vagyis túl sok férfihormon), mivel antiandrogén hatása van. Sok rosszat olvastam róla, de igazából ha kivizsgálnak, és úgy szeded, akkor nem veszélyes. Viszont azoknál többször van probléma, akiket nem vizsgálnak meg, hogy megtudják mi a lefmegfelelőbb nekik... Szerintem ez szükséges... Viszont ajánlom, hogy ne az első napon kezd el szedni, mert akkor nem lesz pecsételő vérzésed, viszont ugyanúgy hat a menzeszedre, csak akkor egy hétig kiegészítő fogamzásgátlást kell alkalmaznod. A nővérem éveikig szedte, és most szüli meg az első gyerekét. Emlékszem valamikor tavasszal mondta, hogy áttér másik fogamzásgátlóra, és már szeptemberben teherbe esett.
2009. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Én nem híztam tőle, a bőröm szép lett, semmi bajom nem volt. De!!!!!!

Én 2 évig szedtem és teljesen tönkretette a méhemet...

6 hónapnál ne szedd tovább, ha jót akarsz magadnak.

2009. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem is azt írta fel az orvosom, és 1-2 hónapra rá, már nem is volt pattanásom...

Ha meg megkérdezi a fiúd, menj bele. Neki is érdeke a fogamzásgátlás, hát fizesse a felét.

2009. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2009. júl. 1. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már mindenen átmentem ezügyben,én azt mondom,inkább 100X roaccutan,akármilyen szörnyű mellékhatásai lehetnek,mint fogamzásgátló!Egyrészt a hormonháztartásba nagyon nem kéne belepiszkélni (de ez egyéni vélemény) másrészt ez nem nyújt végleges megoldást.

Nem elrettentésként írom,de én miután abbahagytam a Dianet(kellett,mert nem bírtam a fogigátlókat) közel egy évig nem menstruáltam :S

2009. szept. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!