Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen lehetőségem van a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lehetőségem van a védekezésre?

Figyelt kérdés

22 évesen milyen lehetőségeim vannak ha nem szedhetek hormonális fogamzásgátlót trombózis hajlam miatt és az óvszer is kizárt??

A párom pedig nem igazán bízik az aktus előtt használatos krémekben, tablettákban stb.

Tehát van valami méhen belüli, hormon nélküli dolog ami az én koromban megfelelő lehet?


2009. ápr. 23. 22:49
 1/4 anonim válasza:
74%

Ezek az előtte használatos krémek, kúpok valóban nem megbízhatóak. Indokolt esetben (mint ez is) helyeznek fel spirált is, de én ezt sem ajánlanám. Talán a pesszárium jöhet szóba.

Én sem szedhetek gyógyszert, megszakitással csináltuk, de ez sem biztonságos!


Egy 5 hós kisfiú anyukája :D

2009. ápr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Spirált nem kaphatsz,mert azt csak a már szülő nőknek írja fel a doki.Hüvelygyűrű,vagy peszárium.Írd be a googlébe,hogy fogamzásgátló eszközök!Majd mennj rá a melyik fog.gátlót válasszam?kérdésre.Ott találsz nődokikat,akik válaszólnak a legintimebb kérdéseidre is.Ma pl.Dr.Zsirai László válaszól.
2009. ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
54%
Én pl kaptam volna spirált, de petefészek-gyulladásom lett, aztán pedig terhes lettem. Felrakják indokolt esetben. 18 évesen el lehet kötni a petefészket, akkor spirált miért ne raknának fel? A hüvelygyűrű hormont tartalmaz, ezért kizárt.
2009. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ki mondta, hogy a hüvelykúp nem biztonságos. Semmi nem 100%, kis odafigyelés kell hozzá és van olyan hatékony, mint az óvszer (kivéve betegségek elleni védelem). Ugye ha az elszakad, akkor gáz van, itt meg ha nincs megszakítás, akkor sem történik katasztrófa. Azért középidőben nem árt mellé. Én már több mint egy éve így használom és semmi baj nincs vele, a gyógyszerész is bátran ajánlotta (ráadásul ő családtag, szóval tuti nem a profit miatt mondta :D ).
2009. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!