Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyen esetben fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
16 vagyok (1-2 hónap múlva 17). 12-13 éves korom óta menstruálok, és már elég régóta mindig ugyanakkor, rendszeres. De már az első alkalomtól kezdve iszonyú kínokat élek át, mikor megvan - hányinger, hányás, hasmenés, szédülés, hihetetlenül erős görcsök. Gyógyszer nem segít, az Algoflex M fél-1 órányi megnyugvást biztosít, de ahhoz is sok idő kell, hogy hasson. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben, ilyen korban szedhetnék fogamzásgátlót, vagy még korai? Elég nehezen bírom a fájdalmat, és nem szeretnék tovább szenvedni, ha van más megoldás is. A barátommal nemrég fordultak szexuális téren is komolyra a dolgok, viszont az óvszertől picit tartok is. Mi a véleményetek?
2011. szept. 8. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

hasznalj Apranaxot a gorcsokre (haziorvos felirja)

lehetoleg keruld a fogamzasgatlot, mert nem tesz jot senkinek az a sok hormon

2011. szept. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet bajod, a elkezdesz fogamzásgátlót szedni... ma már alacsony a hormontartalmuk, vannak kifejezetten fiatal lányoknak valók is! Én is 17 évesen kezdtem el szedni, szintén menstruációs okok miatt, de nekem a rendszertelenség volt a baj, nem a görcsök! Egy biztos, hogy jelenleg megkönnyítené az életed, főleg, hogy a pároddal meg szexuális életet akarsz kezdeni. Viszont a gyógyszer abbahagyása után senki nem garantálja, hogy nem lesznek majd még rosszabbak a görcseid!
2011. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Én már 14 éves koromban is szedtem, hogy beálljon, mert nem volt rendszeres. Van olyan nőgyógyász aki nem szívesen írja fel. Olyat kell találni, aki felírja neked.
2011. szept. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először homeopátiás készítményt próbálnék ki,mielőtt teletömöm magam hormonnal.Ráadásul ezeket a készítményeket egészen klimaxig szedheted,míg a fogamzásgátlók szinte egész életen át való szedése (csupán a görcsök megszűntetése miatt) nem tesz jót a szervezetnek.

Itt találsz pár olyan szert,ami a különböző menstruációs problémákat orvosolja:


[link]

2011. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem meg ne hallgass senkire, hanem nemj el nőgyógyászhoz, neki az a dolga, hogy segítsen, majd felír neked valami erős görcsoldót, vagy ha úgy gondolja (meg te is) fogamzásgátlót.
2011. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!