Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért vonták ki pontosan a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vonták ki pontosan a Jangee fogamzásgátló tablettát a forgalomból? Szerintetek a későbbiekben lehet majd kapni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbáltam utána járni, de sajnos semmi konkrétat nem találtam. Állítólag jogi vita van a forgalmazó és a gyártó között, azért nem kapható. De azt sem tudom, hogy most ez ideiglenes, vagy többet nem is lesz. És még a nőgyógyászom sem tudja. Elmentem hozzá a köv. adagomért, és csak 1 havit tudott adni. De írt receptet egy 3 havi adagról is, mert ha elfogy az egy havi kapott adagom, telefonálnom kell neki, addigra elvileg tudni fogja, h mi helyzet. Ha újra forgalomba kerül, kiválthatom a 3 havit, ha nem, akkor vissza kell mennem új gyógyszert íratni. :S Nagyon "boldog" vagyok....

Pedig nagyon szeretem / szerettem ezt a gyógyszert, nagyon nem akarok váltani.... Remélem lehet majd újra kapni.

2011. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy jogi vita van, mert tök ugyanaz, mint a Yasminelle, amit viszont levédetett a gyártó cége. Ha ennyire bevált a tabi, szedjetek más nevű, de ugyanolyan hormontartalmú tabit.

Kb. minden tablettának van legalább egy, de inkább több megfelelője, amit más cég gyárt, de tök ugyanaz...

2011. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. És amúgy te honnan tudtad meg, hogy nem lehet majd kapni?

És kérlek, ha esetleg máshonnan szerzel infót, kérlek írd meg ide, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz....

2011. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én is kiváncsi vagyok, hogy mi lesz, mert nekem is nagyon bevált a Jangee. Nem akarok átváltani másik gyógyszerre, mert végre hozzászokott a szervezetem.
2011. aug. 26. 23:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

én is azt hallottam, hogy jogi vitába keveredett a gyártó...

Helyette yasminelle-t kaptam, már egyáltalán nem volt jangee a falusi gyógyszertárban... Ez ugyanolyan hormonokat tartalmaz, mikrogrammra pontosan ugyanannyit. csak 1500 al drágább...

de ezt a bayer gyártja, a legnagyobb cégek egyike. gondolom nem akart konkurenciát, mert a jangee olcsóbb..

ssztem ez is jó lesz:)

2011. aug. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2011. aug. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a falusi gyógyszertár akkor sem adhatott volna, ha lett volna nekik, ezt jelenti ugyanis a forgalomból kivonás - nem mellesleg symicia-t is adhatott volna a patikus helyette, ami kb 200 ft-tal drágább, nem 1500-tel, mint a yasminelle
2011. aug. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem akarok átváltani másik gyógyszerre, mert végre hozzászokott a szervezetem."

De mit nem értesz azon, hogy tök ugyanaz a gyógyszer? Ugyanaz van benne. Nem mindegy, hogy minek nevezik, ha tök ugyanaz?

2011. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ha tök ugyanaz, akkor tök mind1, de nem tudhattam, hogy ugyanaz (fas.zefej)
2011. aug. 27. 22:26
 10/11 A kérdező kommentje:
a patikus nem magyarázta el, hogy miért ad másik gyógyszert, te degenerált!
2011. aug. 27. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!