Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta bevétel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tabletta bevétele után hogy működik a fogamzásgátló tabletta szedése?

Figyelt kérdés
Ma szeretkeztünk a párommal, és elszakadt a gumi. Holnap megyek nőgyógyászhoz esemény utáni tablettáért, de érdekelne, hogy volt-e már valaki hasonló helyzetben. Szóval az a szituáció, hogy nekem világéletemben rosszul jött meg, volt, hogy több hónapra kimaradt. Háromféle fogamzásgátló tablettát szedtem, a harmadik bevált, de miután szétmentünk az akkori párommal, abbahagytam a szedését. Három hónapja elmentem dokihoz felíratni újra fogamzásgátlót, fel is írta, ki is váltottam, és mondta, hogy ha szeptemberig nem jön meg, ad nekem gyógyszert, ami elindítja a menstruációt, de addig azért várjunk, ne terheljük a szervezetemet. De mivel ma elszakadt a gumi, és kénytelen vagyok bevenni esemény utánit- ami azért rendes hormonbomba - mire számíthatok, mikor kezdhetem szedni a fogamzásgátlót? Ha például most megjön, hála ennek a tablettának, elkezdhetem szedni a fog.gátlót? Előre is köszönöm, remélem, valamennyire érthetően írtam le a dolgokat:) 20/L
2011. aug. 21. 23:17
 1/4 beco26 ***** válasza:

Nem egyszerű. Szerintem simán segít egy gyógyszerész, vagy nőgyógyász.


Becsülendő, hogy használtatok óvszert, de sohasem értettem, hogy tud az elszakadni??? Az alapméretének a 20 x is tud nyúlni, mit lehet vele csinálni, amitől elszakad??? Annyira száraz vagy, hogy kidörzsölődik? nem hinném... Szálkás a puncid??? ezt sem hinném... Kérlek, elégítsd ki a kíváncsiságom, és áruld el, hogy mit csináltatok vele...


Az alapkérdésedre a válasz, hogy a menzeszed hetedik napján kezd el szedni a havi fogamzásgátlót, de az első menzeszedig használjatok NEM szakadós gumit.

2011. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esemény utáni után meg kellene várni, míg helyreáll a ciklus. Viszont úgy néz ki, te ere várhatnál...

Viszont rendszertelen ciklusra nem szabadna tablettát szedni, hanem ki kellene deríteni, hogy miért is nincs normálisan menzeszed, mert ezer meg egy oka lehet. Ha elkezded szedni, attól nem gyógyulsz meg, csak elfedi a problémát. Ha abbahagyod, ugyanolyan szar lesz, mint volt, vagy esetleg még rosszabb.

Bár az orvos helyében az esemény utánit sem írtam volna fel, mert ilyen ciklussal kb. esély sincs a terhességre.

2011. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 beco26 ***** válasza:
Az előttem szóló válaszának utolsó mondatát firtatnám. miért ne lenne esélye áldott állapotba kerülni? Attól, hogy nem rendszeres a menzesze, attól még van peteérése, csak nem lehet pontosan tudni mikor (meg lehet nagyjából határozni a hőmérős módszerrel, de ugye a biztonsági foka elég alacsony). Szerintem helyesen döntött a nőgyógyász az esemény utáni tablettát illetően, ugyanis jobb egy hormonbomba, mint egy egészségügyi küret.
2011. aug. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Három hónapja elmentem dokihoz felíratni újra fogamzásgátlót, fel is írta, ki is váltottam, és mondta, hogy ha szeptemberig nem jön meg, ad nekem gyógyszert, ami elindítja a menstruációt, de addig azért várjunk, ne terheljük a szervezetemet."


Nekem ebből az jött le, hogy már jó pár hónapja nincs menzesze. Lehet peteérés vérzés nélkül is, csak baromi kicsi az esélye. Jelen esetben annak, hogy a tabi még jobban szétcseszi a ciklusát, nagyobb esélye van szerintem, mint a terhességnek.

2011. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!