Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Írassak fel fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Írassak fel fogamzásgátló tablettát vagy ne? 14 éves vagyok, és amikor megjön nagyon fáj a hasam, semmi sem használ..

Figyelt kérdés
Olvastam arról, hogy a tablettának van egy ilyen hatása, hogy ezt valamennyire csökkenti, vagy megszünteti. Szerintetek érdemes lenne felíratni tabit? Mennyibe kerül átlagosan egy havi adag?
2009. ápr. 15. 17:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyerek vagy még ehhez. Viszont mindenképp el kell menned nőgyógyászhoz. Az erős fájdalomnak szervi okai is lehetnek, mármint vmi rendellenesség. Esetleg ő tud olyan fájdalomcsillapítót írni, ami beválik.
2009. ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem i snagyon erős menstruációs görcseim voltak míg nem szedtem a tabit,bár én nem ez miatt kezdtem el szedni hanem a védekezés miatt.14 évesen sztem ne szedj még,felesleges csak tönkretenné a hormonháztartásodat.Ráérsz még vele.
2009. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne. Az ember hormonális rendszerébe belenyúlni nagyon veszélyes dolog, de legalábbis kétesélyes. Pláne ilyen fiatalon.

A fájdalmadnak valóban szervi oka is lehet, érdemes dokihoz elmenni.

Esetleg próbáld meg az Apranaxot - csak vényre kapható. Nekem csak az vált be fájdalom esetén.

( egy kétgyermekes anya)

2009. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Én próbáltam az apranaxot, nekem semmit nem ért... Ma már advilt (sima) használok és melegítőpárnát vagy szaunaövet. Így elmúlnak a fájdalmak.
2009. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem is borzasztó görcseim voltak évek óta, nemrég kezdtem el tabit szedni. teljesen elmúltak a fájdalmaim, csak 1 gond van vele: hogy ez csak addig tart, míg szedem :S de te 14 évesen semmiképp ne szedd! az advil tényleg jó fájdalomcsillapító, nekem kicsit kevés ideig hatott, de nem rossz. próbáld ki inkább azt
2009. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az advil csak pár órán át hat (nekem 3-4), így be kell kapni párat, hogy egész nap kihúzd... De tényleg próbáld ki a melegítőpárnát is!
2009. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Melegítőpárna csak akkor segít amikor már bevetted a gyógyszert és csak enyhébb tompa fájdalmaid vannak..Az Apranax nekem sem ért semmit, a cataflam annál inkább, bár ezt sem nagyon lenne szabad szednem de nem tudok másképp iskolába menni, és a havi 2 nap itthon elég luxus lenne...Több orvosnál is voltam, nincs szervi bajom, csak "valakinek jobban fáj". Az orvos már csak a fogamzásgátlót ajánlja...15 éves leszek a jövő héten. Szóval nem írja fel, mert valószínűleg többet ártana mint használna....Szóval bírd ki még egy kicsit, nincs mit tenni!
2009. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 17 éves vagyok és nekem is nagyon szokott fájni a hasam,néha már annyira fáj,hogy sírni tudnék!:'(

Szerintem ne írass még gyógyszert,hanem tényleg próbáld ki az ADVIL ULTRÁT(de az ULTRÁT,ne a simát),mert ha neked is hasonlóak a fájdalmaid,mint nekem akkor csak az fog hatni és nem a sima ADVIL!

Emellett,amikor fáj a hasad,akkor feküdj le és tegyél valami melegítőpárnát,vagy legalábbis valami meleget a hasadra!

Én még azt szoktam csinálni,hogy ugye tudom,hogy mindig fáj a hasam,amikor megjön,ezért abban a pillanatban,ahogy megjön,egyből beveszek egy Advilt és abban reménykedek,hogy kevésbé fog fájni!

Nekem ez legtöbbször bejön!

Ja és az ADVIL ULTRA is vény nélkül kapható!

ÜDV!

2009. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld a cataflamot fájdalomcsillapítóként, a tablettához még fiatal vagy!
2009. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Apranaxos vagyok. Szerintem azért tarts egy fokozatosságot. Egyrészt az Apranaxnak is vannak kisebb és nagyobb hatóanyagú változatai. Utána próbálnám a helyedben az advilt, aztán az ultrát és csak legvégső esetben a cataflamot, mert az valszeg fog hatni, de az azért egy nagyon durva gyógyszer. Gondolj az egészségedre is!
2009. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!