Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A nőgyógyász azt mondta, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőgyógyász azt mondta, hogy a 3. napon kezdjem el a fogamzásgátlótabletta szedését. Miért? És így mikortól véd?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatón az áll hogy 7napig kell máshogy is védekezni,az orvos is ezt mondta.De fórumokon itt-ott azt írják nagyon sokan hogyha nem első napon kezdi el valaki szedni akkor csak 1.levél után véd.Szembeszegülhetek orvosom javaslatával mellékhatások nélkül és kezdhetem első napon,hogy már az első szemtől védett legyek?Amúgy Yadine tablettát kaptam.
2009. ápr. 11. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a betegtájékoztató szerint szedd. Abban is mindig azt írják, az 1. napon kell kezdeni. A dokid nem magyarázta el, miért kéne a 3. napon kezdeni? Az tuti, hogy ha én szedném úgy, biztos csak a 2. levéltől hagynám el a gumit...
2009. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyasmit mondott hogy így kisebb az esély a menstruációs rendellenességekre:S Tájékoztató szerint lehet 2.-5. napon is elkezdeni szedni és akkor kell ugye 7napig valami más.De azt hiszem elkezdem első napon szedni.Azért még várom mások tanácsait is.Köszi mindenkinek előre is.
2009. ápr. 11. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
De az első hónapban még használjatok óvszert vagy valami más kiegészítést. Úgy a tuti.
2009. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, neked kell eldöntened...Szerintem a doki arra utalhatott, hogy felléphet pecsételő vérzés az 1. hónapokban. De nem mindenkinél jelentkezik ilyesmi...Pl. nálam sem volt ilyen, pedig 1. nap kezdtem szedni. Szerintem az 1. hónapban bárki bármit mond, érdemes végig gumival is védekezni (függetlenül attól, hogy mikor kezdte szedni), szal nyugodtan elkezdheted akár a 3. napon is. Én biztos nyugodtabb lennék, ha csak a 2. levélnél hagynánk el a gumit. De ha te mersz, csak rajta, hagyjátok el a 2. héten.
2009. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát én csak a papírra hagyatkozok hogy aszerint mikortól véd.De ha mindenki szerint jobb várni 1hónapot akkor nem véletlen mondják.
2009. ápr. 11. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Mert biztos okosabbak, mint a gyógyszergyártók.


Mindegyik gyógyszer más, más van írva a betegtájékoztatóra, ne arra hallgass, amit itt hallasz vagy fórumokon, csakis arra, ami le van írva vagy az orvos mondott.


A doki csak jót akar neked, de ha neked fontosabb, hogy minél előbb elhagyhasd a gumit, akkor szedd az első naptól. Ha jobban zavarna a pecsételő vérezgetés, akkor szedd a harmadik naptól.

2009. ápr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az egyik ismim betartotta a betegtájékoztatóban leírtakat. 1 hétig szedte és utána gumi nélkül...és lám, nem rég kisbabája született...Hát ennyit a papírról meg az orvosokról...
2009. ápr. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! A betegtájékoztató rendesen írja! Nem csak kamu ami ott le van írva! Szerintem az szerint járj el! Én a mensim 1. napjától szedem, nem pecsételtem az első hónapban, nem vártam meg se a 7 napot, se az 1 hónapot és nem lettem terhes! MERT AZ VOLT LEÍRVA A BETEGTÁJÉKOZTATÓBAN, hogy ha a mensim első napjától szedem, védett vagyok! Nekem az orvos is ezt mondta!
2009. ápr. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!