Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
MI szól a Fogamzásgátló tabletta mellett és ellen?
Nemrég kezdtem el szedni egy alacsony hormontartalmú készítményt. Pár napja teljesen más okból a háziorvosom írt fel egy gyógyszert s mikor megkérdeztem hogy ez gyengíti-e a fog. tabletta hatását szörnyülködve kezdte el nekem mondani hogy szerinte az szennyező anyag a testnek és elég lenne csak az óvszer. Én személy szerint az óvszerben csak nem bízom teljes mértékben.. Mégis nagyon meglepett hogy a házi dokim ennyire le akart beszélni.
Vélemények?
L/20
Régen nagyon szerettem volna tablettát szedni, de nem lehetett. Most úgy vagyok vele, hogy ha nem muszáj, akkor inkább elkerülöm.
Tabletta mellett:
- az egyik legbiztonságosabb védekezési módszer
- rendszeres szexuális élet mellet olcsóbb, mint az óvszer
- kiszámítható lesz tőle a vérzés (Bár itt megjegyzem, hogy rendszertelen menzeszre NEM szabadna felírni, annak ellenére, hogy sok orvos megteszi. Ilyen szempontból ez nem is lehetne indok, hiszen csak az szedhetné, akinek alapból kiszámítható...)
- sokaknál csökkenti a vérzés mennyiségét és a görcsöket
- bizonyos betegségek esetén szükségszerű a használata
- általában jó hatással van az arcbőrre (kevesebb pattanás)
- nem kell a gumival bajlódni, akárhol, akármikor egymásnak lehet esni
Hátrányok:
- Nagyon figyelni kell a szedésére. Nem tűnik túlzottan bonyolultnak, mégis minden második kérdés arról szól, hogy "elrontottam a tabi szedését", "elfelejtettem bevenni" stb..
- csak orvos írhatja fel, ami néha elég kellemetlen tud lenni (pl. a 7 napos szünet végén jössz rá, hogy nincs másik levél, a dokid meg szabin van) + csak a gyógyszerfelírás sem olcsó mulatság, ha az ember magándokihoz jár
- Iszonyatosan sok mellékhatása van. Érdemes elolvasni a tájékoztatót, fel van sorolva. Van persze olyan, ami nem gyakori, de vannak olyanok, amik rengeteg nőnél előfordulnak (pl. libidócsökkenés, hízás, migrén, hüvelyszárazság, állandó hüvelyi fertőzés). És vannak olyanok, amelyek bár ritkán fordulnak elő, veszélyesek (pl. trombózis, stroke, májdaganat)
Itt megjegyezném, hogy anno csináltam egy kérdőívet, amelyet 50 nő töltött ki. Mindenki alacsony hormontartalmú tablettát szedett (egyébként ma már csak olyan van forgalomban!!!), és az 50-ből csupán 10(!!!) olyan volt, aki semmilyen negatív mellékhatást nem tapasztalt. Szóval véleményem szerint ez a "mai alacsony hormontartalmú tabiknak az égvilágon semmi mellékhatása" egy kicsit erős. Sokkal több nőnek van gondja a tabitól, mint ahogy az emberek gondolják.
- És ami a legrosszabb: Előfordul, hogy a tabi annyira leállítja a peteérést, hogy abbahagyás után sem indul újra. Ilyenkor lehet mászkálni az orvoshoz, hogy ugyan kezdjen már vele vmit. Ez kicsit kellemetlen, ha az ember babát szeretne. És sajnos ezt az utóhatást senki nem láthatja előre. Az orvos nem tudja megjósolni, hogyan fogsz reagálni. A mellékhatások esetén abba tudod hagyni a tabit és kész, de ezzel mit kezdesz?
Máskor pont egy nő írta itt, hogy több éven keresztül semmi baja nem volt a tablettával. Semmi mellékhatás, semmi probléma. Aztán most, hogy babát szeretne, nincsen peteérése, nincs ciklusa, nincs menzesze. Pedig a tablettaszedés előtt napra pontos menzesze volt.
Persze van rengeteg nő, akinek simán visszaáll (pl. az első hozzászóló), de nem tudhatod, melyik csoportba tartozol.
Neked kell mérlegelni, hogy megér-e ennyi kockázatot vagy sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!