Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyivel előtte kellene...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyivel előtte kellene dokihoz mennem?

Figyelt kérdés

A barátommal eljutottunk odáig,hogy mindketten nagyon szeretnénk a szexet,de mivel biztosra szeretnék menni,ezért szeretnék fogamzásgátlót íratni.(:

De mennyivel az együttlét előtt kellene elmennem a dokihoz?

Mert gondolom a tabletta szedését már előtte el kell kezdeni..(:

Anyukám azt mondta elkísér ha gondolom,de semmiféle vizsgálat nem lesz..de én azt hallottam,hogy rákszűrés meg ilyesfajta dolgok lesznek..ettől parázom.:(

Le tudnátok írni hogyan is zajlik ez? (:

Előre is köszi!!


2011. júl. 24. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

kb. akkor irasd fel mielött megjönne a mensid, mert az első napján kell bevenned

2011. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is tablettafelírás és szedés előtt el kell menned rákszűrésre. Egyáltalán nem fájdalmas, inkább kicsit kellemetlen. Mintát vesznek a méhnyak hámsejtjeiből, hogy megállapítsák nem tartalmaz-e rákos sejteket. Az orvos később manuálisan (kézzel) is megvizsgál, felméri a méh és a petefészkek helyzetét, majd ultrahanggal is megnézi azokat, és a méhnyálkahártya vastagságát.

Vérvételre is elküldhet, ugyanis örökletes tényezők miatt előfordulhat véralvadási zavar, vagy trombózisra való hajlam, ami miatt ellenjavallt a tablettaszedés.

A fiatal lányoknak általában alacsony dózisú tablettát írnak fel(Lindynette,Yasminelle,Yadine,Milligest stb.)

A gyógyszer tudomásom szerint 15 nap után képes elnyomni teljes mértékben a peteérést, tehát 15 nap szedés után biztonságos. :)

Egy szülésznő hallgató. :) Ha van még kérdésed nyugodtan írd meg.

2011. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!!(:

A probléma az,hogy nekem most van meg a mensim,így mondjuk ha jövőhéten elmegyek a dokihoz,elvégzi a szükséges vizsgálatokat , akkor utána az orvos megmondja mikortól szedhetem?(:

2011. júl. 24. 10:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, de meg kell várnod a következő mensid első napját!!!
2011. júl. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rákszűrést nem tud ilyen hamar csinálni, kb a következő mesid elött 8-10 nappal, mert nem fog sikerülni a rákszűrés, én se jókor mentem, és nem sikerült P0-ás lett, ami azt jelenti meg kell ismételni, mert nem sikerült!!!
2011. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rákszűrést bármelyik ciklusnapon csinál az orvos, egész más okok miatt van az, ha nem sikerül. (Pl. nem értékelhető a kenet, több vér van benne stb. ) Ha jövőhéten elmész, csinálni fog, viszont a tablettát csak a vérzésed első, vagy az ötödik napján kezdheted el szedni. Tehát meg kell várni hozzá a köv. mensest. (2.voltam.) :)
2011. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!