Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha egy fogamzásgátló pecsételő...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy fogamzásgátló pecsételő vérzést okoz, akkor a hatékonysága sem megfelelő?

Figyelt kérdés
Szokták mondani, hogy akinél közti/pecsételő vérzés jelentkezik tablettaszedés mellett, annak nem elég erős az adott gyógyszer hormontartalma. Ez csak szimplán kellemetlen mellékhatás, ami egyébként a biztonságot nem befolyásolja, vagy ténylegesen létezik olyan, hogy emiatt csökken a védelem? Azért gondolok erre, mert ugye előfordul, hogy vmilyen gyógyszer,- mondjuk antibiotikum- kiüti a gyógyszer hatását, és ez vérzésben is megnyilvánul(mivel ugye nem szívódott fel rendesen). Tehát ha azt mondják, hogy 'gyenge a szervezete számára eza fogamzásgátló', akkor akár teherbe is eshet, pontos szedés mellett?
2011. júl. 11. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugi!

A pecsételés attól van, hogy a fogamzásgátló (többek közt) hogy nem engedi megvastagodni a méh nyálkahártyáját.


Nekem hormonspirálom van és ugyanúgy pecsételgetek.

2011. júl. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

NA én ezt a kálváriát járom épp.

Yadint szedtem, 4 évig, pecsételtem. Írt az orvosom Qlairát, alacsonyabb hormontartalommal. UH-n többször nézett, peteérésnek nyoma sincs. Viszont ettől nem pecsételtem, hanem konkrétan véreztem 28-ból 14 napon át...

Visszamentem, írt Gracialt, majd hozzátette, ha ez sem válik be, vissza a Yadine-ra, a pecsételést meg elviseljük.

Rákérdeztem, a hatékonysága marad.

A petefészkeim eléggé odavannak, és "jegelés" miatt szednem kell fogamzásgátlót....


Na a Graciáltól nincs pecsételés, viszont az alacsony hormontartalmú tablettáknál olyan migrénem van, hogy napi 3x kell fájdalomcsillapító.


Szóval most mivel dokim szabin van, a háziorvossal iratom a doki utasítására a Yadine-t


Szóval biztosan nem csökken a védelem a pecsételés ellenére sem

2011. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Migrén? Pecsételés? Addig szedeteik veled azt a szart, míg agyvérzést kapsz? Nem hiszem, hogy a fogamzásgátlón kívül nincs megoldás. Csak mert az egyértelmű, hogy neked nem kellene szedned utolsó.
2011. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!