Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akik abbahagyták a tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik abbahagyták a tabletta szedését! Ez normális? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés

Szóval január 16-án abbahagytam 6 év után a fogamzásgátló szedését. 4 évig Yadine, 2 évig Nuvaring volt. Mielőtt elkezdtem volna szedni, óramű pontosságú, 26 napos ciklusom volt.


Problémám: Fél év alatt 3x menstruáltam, összevissza jön meg. Egyszer 26 napra, egyszer két hónapra... Ami még önmagában talán normális is lehet, mert épp helyrebillen az egyensúlyom, de ami nekem nagyon nem tetszik: vérzek együttlétekkor időszakosan... :(


Én azt vettem észre, hogy a "menstruációm" előtt és után van ez a dolog, minél közelebb annál erősebben. Eddig azt hittem ez természetes mellékhatás de már kezdek megijedni. 2 napja együtt voltam a párommal és CSUROM VÉR lett minden, folyt a lábamon, állt a gumin, a párom szerszámán... :( Én gondoltam, hogy óóó biztos megjött, bocsika. Feltettem egy tampont, de másnap semmi nem volt rajta az esti kis véren kívül, és azóta sincs nyoma vérzésnek. Nem értem... Ez normális? Vagy nem a foggátló okozza és mennem kéne orvoshoz? Letelt a fél év türelmi idő.. :(


22/L


2011. jún. 19. 14:43
 1/3 anonim válasza:
Hát én is szedtem gyógyszert. Nekem előtte minden hónap 15.-én jött meg, nem követtem a 28 napos ciklust. A gyógyszer sem tudta beállítani. Tök pontatlan lett. Problémáim lettek( nem a gyógyszertől) és abba kellett hagynom a szedését. De nekem nem volt ilyen. pontosan vérzek minden hónapban, max 1-2 napos eltéréssel. Te mondjuk jóval tovább szedtél gyógyszert, mint én. Szerintem feltétlenül rá kellene kérdezned egy orvosnál!!!! Ha baj van, nem szabad halogatnod.
2011. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
nem lehet hogy nagyon korán kezdted el szedni?:S 16évesen nem biztos hogy ez annyira jó ötlet volt hiszen még fejlődésben voltál:S nem bántásból mondom ezt mert tényleg elég kellemetlen dolgokat írtál le. Menj el dokihoz mindenképpen! remélem helyre jön a ciklusod:)
2011. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából én anno nem akartam, de csak egy buta kislány voltam. A nőgyógyászom meggyőzött róla, hogy a yadine egy nagyon alacsony hormontartalmú gyógyszer és semmi bajom nem lesz tőle. Sztori vége :/


Amúgy megyek holnap orvoshoz. Csak gondoltam előtte tájékozódom hasonló tapasztalatokról. :(

2011. jún. 19. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!