Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem az utolsó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem az utolsó előtti tablettát bevenni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Gestomix tablettát szedek több, mint fél éve, és tegnap este nyolckor elfelejtettem bevenni a tablettát. A levél utolsó előtti tablettája lett volna, ma reggel negyed tízkor vettem be. Nem volt szexuális kapcsolatom az elmúlt napokban, így terhességtől nem tartok, viszont nem tudom, mit csináljak. A betegtájékoztató azt írja, vegyem be és ne tartsak szünetet, és így véd a terhességtől. Múltkor a dokim azt javasolta, tartsam meg a szünetet és folytassam rendesen, de egy hétig még kiegészítő védekezéssel (ekkor teljesen kihagytam egyet a második héten). Most mit csináljak?
2011. jún. 15. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Te nem kaptál betegtájékoztatót a gyógyszerhez?


A harmadik héten felejtett el bevenni egy tablettát

A következő lehetőségek közül választhat:

- Vegye be az elfelejtett tablettát, amilyen hamar eszébe jut, még ha ez azt is jelenti, hogy egyszerre két tablettát kell bevennie. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes időszak helyett folytassa tovább a következő csomag szedésével.

Valószínűleg menstruációs vérzése (megvonásos vérzése) lesz a második csomag beszedését követően, de jelentkezhet pecsételés vagy áttöréses vérzés is a második csomag szedése alatt.

2. Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a 7 napos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 7 napnál rövidebb tablettamentes szünetet tartson.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, terhességgel szemben védett marad.

2011. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem vedd be ma, nem 8kor, hanem kicsit később az utolsót.
2011. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és szted nem kell kiegészítő védekezés? (kérdező)
2011. jún. 15. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom magyarul: elfelejtetted bevenni az utolsó előtti tablettát. Így az utolsót sem kell bevenned, meg fog jönni (2 nappal korábban a szokásosnál), és védett maradsz. 7 nap szünet (tegnap-ma-csüt-péntek-szo-vas-hétfő) után, tehát jövő kedden, elkezded az új levelet, és védett vagy.

Ha beveszed a mait, ahogy a második javasolta, nem leszel védett. Ez nem "szerintem" kérdése, egyértelműen le van írva abban a nyomorék betegtájékoztatóban, hogy mit kell tenni. Be is másoltam, nem értem, mit nem értesz rajta. De őszintén szólva a második válaszolót sem értem.

2011. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. pont:

- Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a 7 napos tablettamentes periódussal

- terhességgel szemben védett marad.


Itt van világosan.

Ha így csinálod, nem kell kieg. védekezés.


A szervezeted nem tudja, hogy 19-20-21-22 tablettát vettél-e be. Ez egy mesterséges ciklus, és megvonásos vérzés van. Akkor, amikor "megvonják" a hormont. Vagyis ha 2 nappal korábban vonod meg, akkor 2 nappal korábban.

Természetesen félidőben nem lehet abbahagyni a levelet, de 1-2 db nem számít. Rendszeresen variálni (több vagy kevesebb darabot bevenni) nem ajánlott, de ha elfelejted egyszer, nem lesz semmi bajod.

2011. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!