Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Honnan tudjam mit szabad és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudjam mit szabad és mit nem a fogamzásgátló tabletták szedése esetén?

Figyelt kérdés

Kicsit hülye a kérdés,tudom,de arra szerettem volna rámutatni,hogy bár kb.50-SZER figyelmesen elolvastam a betegtájékoztatót,de pl.ott nincs leírva PONTOSAN hogy milyen készítményekkel nem szabad együtt szedni(nevekre gondolok),meg az sem,hogy egyes dolgok mennyire változtatják meg a hatását.Múltkor pl.szerencsére elolvastam egy gyógytea összetevőinek listáját,és kiszúrtam benne a nagy mennyiségű orbáncfüvet,szóval azt nem fogyaszthattam.Meg ugye az antibiotikumokkal is vigyázni kell.DE miért nincs egy lista,amin fenn van annak az összetevőnek a tudományos/magyar neve,amit nem szabad szedni vele együtt???Illetve röviden megindokolva hogy miért nem.Pl.felerősíti/csökkenti a gyógyszer hatását...Ilyenekre gondolok.

A másik:Szabad fogyókúrázni,tisztítókúrát végezni tablettaszedés alatt vagy nem?Szaunázni?Stb....Nem tudtok egy olyan oldalt,ahol ilyenekre is kitérnek,nemcsak arra,hogy a tabletta nem véd a szexuális úton terjedő betegségek ellen?Mert azt már mindenki tudja!Nincs olyan oldal,ahol arról van szó,hogy van-e valami mellékhatása tartós szedés esetén,mennyire árt a szervezetnek,stb?Egyébként én két és fél éve szedek Lindinette20-at,de tartok tőle,hogy nem teszek jót a szervezetemnek vele.Ilyen kérdésekre meg nem ér rá a nőgyógyász.Legalábbis akinél én voltam,az hajtott,alig tudtam megkérdezni,amit szerettem volna,így jópár kérdésre nem is került sor.:(


2009. márc. 19. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is válts nőgyógyászt. Az a dolga, hogy minden kérdésedre válaszoljon én fel nem állnék a székről amíg minden hülyeségemre nem válaszolt.

Ha beírod a google-ba, hogy "fogamzásgátló mellékhatás", vagy "csökkenti fogamzásgátló hatás" akkor rengeteg oldalt találsz, ahol erről írnak.

2009. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igazad van, szerintem is szornyen hianyos a betegtajekoztato! es a tapasztalatom szerint sajnos hiaba mesz mas dokihoz, mind1ik ugyanugy siet mert rengeteg a beteg, es agyonzsufolt a programalo fuzetuk. :( lehet h ez a dolga, de nincs ra ideje. :( probald 1magad kideritni. a legtobb gyogyszert a haziorvostol is kerdezd meg mikor felirja, ha jo a haziorvos tudni fogja.
2009. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

elozo vk. a szauna nem art. a fogyokura sem. de mkepp szedj niacint (B2 vitamin), ezt kell szedni fog.gatlo eseten csak a legtobb orvos megfeledkezik rola.

artani arthat.... ellenorizd sajat magadnak a melleidet havonta, nehogy csomo keletkezzen (ez is mellekhatasa lehet) hanyat fekudve, felemelt kezzel erzodik a legjobban.

2009. márc. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2009. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utánajártam a linknek,nagyon hasznos,köszönöm szépen!Sajnálom,hogy az orvosoknak ennyi betegük van,de nem fogok 5-6 ezer forintot kifizetni azért,hogy tovább beszélgessen velem,mert nem tudok.Szóval marad az SZTK.:S

De azért ott is vannak nagyon lelkiismeretes,a lehetőségeikhez képest maximumot nyújtó orvosok.:)Köszönet nekik!A google-s keresést is kipróbálom majd,ezekkel a kulcsszavakkal.

2009. márc. 21. 07:17
 6/7 anonim válasza:
Tartasz tőle, hogy nem teszel jót a szervezetednek. Halgass a belső hangodra!
2009. márc. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
közlöm, hogy ha cvitamint szedsz hosszabb ideig, majd abbahagyod, akkor csökkenhet a tabletta ereje.., :S Na ez pl sehová sincs nagyon leírva, pedig így van
2009. nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!