Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Cypromix bevont tabletta jó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cypromix bevont tabletta jó fogamzásgátló? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Hello! Először fogok használni fogamzásgátlót, a dokim a Cypromixot írta fel. Ti használtok/használtatok már olyat? Mennyire jó? Kinek milyen mellékhatások jelentkeztek? Láttam néhány válasznál a Cypromix kapcsán, hogy rohadt erős fogamzásgátló, és nem szabad túl sokáig ezt szedni, és főleg nem elsőre. :/
2011. jún. 6. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert ez nem fogamzásgátló, hanem egy erős hormongyógyszer, amit csak indokolt esetben szabadna felírni, akkor is max fél évre.

Persze védeni véd, de attól még elsősorban nem erre való.

Keress egy olyan dokit, aki feleslegesen nem szeretné szétcseszni szervezeted.

2011. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon erős hormongyógyszer. Azért is olcsó, mert hormonbetegeknek szabadna csak felírni és van rá TB támogatás. Maximum fél évig kúraszerűen szabad csak szedni, mert elég erős májkárosító hatása van. Hacsak nem indokolt nálad ez a tabletta ne ezt szedd...

Ja és nem fogamzásgátló, csak a mellékhatása az.

2011. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valóban nem szabad, nemhogy elsőre, egyáltalán nem szabadna ezt adni a lányoknak fogamzásgátlás céljából. Az ilyen orvosoknak azonnal elvenném a diplomáját. A C. olyan hormongyógyszer, ami elnyomja az androgén hatásokat a szervezetben, azaz férfias tulajdonságokat. Olyan betegeknek kellene felírni, akik erősen szőrösödnek, túl sok faggyút termelnek, ezáltal aknés, pattanásos a bőrük, de nem olyan szinten, hogy a hátán van pl. 10 pattanás, az arcán pedig 2-3, hanem súlyos esetekben.

Még a betegtájékoztatójában is benne van, hogy kizárólag fogamzásgátlás céljából nem szabad ezt használni...

2011. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Azt hiszem, el is kezdek másik orvos után nézni :/
2011. jún. 7. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Na, én kb 5 vagy 6 évig szedtem ezt :D Semmi bajom nem lett tőle, nem híztam, nem fogytam, nem szőrösödtem, nem lett pattanásom (igaz, bababőröm sem lett...) szóval tényleg nem panaszkodhatok. Elkezdtem utánanézni a gyógyszernek, és én is meglepődtem, amikor ezt olvastam, sőt, azon is meglepődtem, mennyien panaszkodtak h milyen durva mellékhatásai vannak. De ismétlem, nekem semmi bajom nem lett tőle! Az utolsó egy évben nagyon száraz volt a bőröm, vörös, hámló foltok. Na, egy hónapja abbahagytam a cypromixet (több ok: régóta szedtem, nincs pasim) és mintha a bőröm helyrejött volna.


Helyette majd dienille-t szedek, ha úgy alakul... rákerestem, és tök para, mindenki szidja. na akkor most legyen az ember okos!


de tény, h a nődoki azt mondta, nem szabad hosszú ideig szedni a c.mixet, mert májkárosodást okoz. remek, 5-6 évig a kutya nem kérdezte meddig szedem.

2011. jún. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Mit beszéltek hülyeségeket itt van feketén fehéren leírva én ezt szedem és semmi bajom nincs tőle ráadásul a menzeszem is normális és igen is fogamzásgátló!
2011. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2011. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz olvasni akkor vagyis értelmezni semmiképp. A fogamzásgátlás csak a mellékhatása. Mint a legtöbb gyógyszernek az esetleges fejfájás.... A mellékhatás és a konkrét cél teljesen különbözik.
2011. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mit beszéltek hülyeségeket itt van feketén fehéren leírva én ezt szedem és semmi bajom nincs tőle ráadásul a menzeszem is normális és igen is fogamzásgátló!"


Milyen menzeszed drága? Nincs is menzeszed, ha fogamzásgátlót szedsz. A te ciklusod KIKAPCSOLJA a tabletta. Megvonásos vérzésed van, ami smemi másnak nem köszönhető, cak annak, hogy a folyamatosan adagolt progszteron szintje a 7 nap során lecsökken (mivel nem szeded a gyógyszert) és erre úgy reagál a szervezeted, hogy leválik a méhnyálkahártyád.

Ha vki tartósan szedi, jó nagy esélye van rá, hogy abbahagyás után semmilyen ciklusa ne legyen, mert olyan faszán képes leállítani a peteérést, hogy újra sem indul.

2011. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!