Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért jött meg a menstruáciom?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jött meg a menstruáciom?

Figyelt kérdés
Ezen a héten kedden, szerdán és csütörtökön bevettem a fogamzásgátot aztán 3 nap kimaradt, nem vettem be. És ma reggel megjött menzim. A bogyo miatt? Mert amugy mult 27-en voltam stoppon, es most megint azon vagyok.
2011. jún. 6. 17:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Amugy az utolso menzim 1 napig tartott, azelott minden rendben volt. Terhes lennék?
2011. jún. 6. 17:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tartottál 7 napos szünetet...
2011. jún. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de tarottam, es aztan elkezdtem az uj levelet, amibol 3 szemet beszedtem aztan 3 elmaradt, es ma reggel megjott.
2011. jún. 6. 17:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért jött meg mert nem szedted be rendesen a gyógyszert! nekem ha két nap kimarad már megjön! én ilyet csak nyaralások előtt csinálok! mindennap vedd be rendesen!:)
2011. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem tudják a nők, hogy hogyan működik a tabletta?

A fogamzásgátló progeszteront tartalmaz. Ezt a hormont a szervezetben a sárgatest termeli, ami a kilökődött petesejt helyén alakul ki. Szóval a sárgatest progeszteront termel, ami fenntartja a méhnyálkahártyát. Majd miután a sárgatest elpusztul, lecsökken a progeszteron szint, így a nyálkahártya leválik.

A tablettában lévő progeszteron ezt a folyamatot utánozza. Ha lecsökken a szintje (mert nem szeded be a bogyót), akkor leválik a nyálkahártyád.


Az orvost nem ártana megkérdezned, hogy ilyen esetben mit csinálj.


Egyébként nem akarlak megbántani, de ha nem tudod felelősséggel szedni, akkor inkább más módszert kellene választanod. A tabletta hormongyógyszer és nem cukorka.

Nem lehet összevissza szedni, hogy amikor eszedbe jut beveszed, amikor nem, akkor meg nem.

Ha feledékeny vagy, akkor állítsd be a telefonodat...

2011. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem is nagyon nagyon felelőtlen vagy!!!!!!
2011. jún. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Direkt nem vettem be, mert mivel legutobb is 1 napig tartott a menstruaciom, igy attol feltem h ebben a honapban nem is fog megjonni, igy jobbnak latom abbahagyni, es jovohonaptol visszaterni a regire, amugy mindig rendszeresen szedem.
2011. jún. 6. 18:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyet akkor sem lehet csinálni. Ha elkezded a levelet, akkor végig kell szedni.

Ha meg egy napig tart a menzeszed, akkor nem másik gyógyszerre kell visszatérni, hanem szünetet tartani, mielőtt teljesen elvékonyítja a méhnyálkahártyád.

2011. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!