Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fél éves-1éves vagy több éves...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél éves-1éves vagy több éves fogamzásgátló szedés után szüneteltetek? Ha igen, mennyit, és mivel védekeztetek?

Figyelt kérdés
sok helyen olvasom, hogy min. 1 év után szüneteltetni kéne egy fél évre, vagy több. ezt az orvos nem mondta nekem. mennyire fontos és mire szolgál ez a szünet?
2011. máj. 30. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmire. Ha mindent elhiszel amit olvasol, ne olvass. Egyébként pedig ilyen ügyben az orvosoddal beszélj inkább.
2011. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak érdeklődöm. természetesen majd megkérdezem az orvost, de kérdezni csak szabad, hogy ki miért hagyta abba és milyen okból szüneteltet.
2011. máj. 30. 12:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is orvos mondta, de azt, hogy nem kell szünetet tartani. Hol itt az igazság?
2011. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3 év után 3 hónap, hat év után fél év szünet javasolt. Ha szépen visszaáll egyből a menszeszed, akkor a szünet után el lehet kezdeni megint a tablettát. Arra szolgál, hogy lásd, a szervezetedet mennyire "akasztotta ki" a hormon, van akinek az abbahagyás után hónapokig meg sem jön, vagy csak gyógyszeresen. Náluk jobb, ha hamarabb kiderül, hogy baj van, hogy mondjuk nem indul magától újra a peteérés, mintha akkor menne a kapkodás, amikro már babát szeretnének és mesterségesen kellene peteérést csinálni.
2011. máj. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem kell szünetet tartani, m azzal csak újra összezavarod a hormonháztartásod. Olyan esetben lehetséges hogy szünetet kell tartani, ha új fogamzásgátlóra váltasz és meg kell várni, hogy kiürüljön az előző, de erről az orvos tájékoztat ha szükséges.

(Barátnőmet azért cseszte le a dokija, mert szünetet tartott a tabival)

Amúgy meg konzultálj a dokiddal ilyen ügyekben, valószínű, hogy ő jobban tudja. :P :)

2011. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
több nőtől (akik szedtek), idősebbektől hallottam, hogy hosszútávon nagyon káros, ezért ajánlatos a több hónap szünet. ezért tettem fel a kérdést.
2011. máj. 31. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!