Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló - mikor a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló - mikor a legjobb bevenni?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokhoz szólna, akik fogamzásgátlót szednek. Ti mikor veszitek be, hány órakor? Mert azt hallottam, hogy az alkoloh pl. csökkenti a hatását (akkoris ha nem hányós-részegre issza magát valaki). De akkor pl. ha néha elmész bulizni és iszol vmennyit, akkor este nem szedheted. Vagy mégis? Viszont, ha reggel, az meg azért nem jó, mert ha suli van, akkor sokkal korábban kell felkelni. Szóval a kérdésem, hogy ti hogyan oldjátok meg az időpont kérdést? Kiváncsi vagyok.
2009. márc. 13. 00:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem rosszul tudod az alkohol nem csökkenti a hatását. Mivel a fogamzásgátló a hormonjaid mennyiségét változtatja, csak olyan befolyásolja a hatását, ami a hormonháztartásodat is érinti. Rá van írva a tájékoztatóra mi befolyásolja és mi nem (antibiotikumok befolyásolják pl). Alkohol talán külön ki is van emelve hogy nem befolyásolja.

Barátnőm este 8kor veszi be, szerintem ez optimális, ilyenkor mindig fent van még, ilyenkor kezdi rendezni az esti dolgait, és ezzel kezdi, így el sem felejti, buliba még nem megyünk ebben az időpontban, de a délutáni sétából már hazaértünk. Szerintem este 7-8 óra felé érdemes bevenni, amikor már leül az ember a tv elé hétköznap és nyugivan/ráér. Hétvégente is jó mertha összeiszol mindent és hánysz, akkor azt 10 után teszed, vagyis több mint 3 órával a bevétel után és nem kell pótolni.


22/f

2009. márc. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én is este 8kor veszem be, akkor már vége minden előadásomnak de még nem alszom

19/L

2009. márc. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Reggeli fogmosás előtt. (Az minden reggel tuti van)Kómában is zuhanyzás után, ha megyek a mosóhoz, tabletta, fogkefe. Az, hogy így néha 1-3 óra ingadozás van a bevételben se szerintem, se a dokim szerint nem probléma (elvileg a 12 óra különbség lehet, amíg nem jelent problémár a legtöbb tabletta esetén), az elmúlt 20 éveben mindíg működött.
2009. márc. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még írjanak mások is, ha akarnak!:)
2009. márc. 13. 01:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nem felejted el.

Ismertem egy nőt, naponta 4 féle gyógyszert szedett kiskora óta, sosem felejtette el, de valahogy foggátlóval szemben egy olyan ellenérzése volt, hogy azt az egyet valahogy folyton kihagyta. Sosem értem meg a nőket. :P

2009. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nap este fél kilenckor veszem be.Akkor már tuti otthon vagyok,és nem kell másra koncentrálnom.
2009. márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én este 9kor szoktam. Akkorra biztosan hazaérek, de ha mégsem, a tabletta mindig nálam van.
2009. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom pontosan.este 9-11 között.általában lefekszek,jol elhelyezkedek,és akkor bevillan:basszus,a gyógyszer.és akkor felkelek,beveszem.
2009. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

hát nézd :D


ÉN este 8kor szoktam bevenni...

ha megyek bulizni akkor este 6kor és kb. 10 már felszívódott....

és akkor is csak mértékkel iszom :)


de este fele ajánlom 6-7-8-9

2009. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én este 6kor már 2éve 18/L
2009. márc. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!