Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most akkor védett vagyok vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor védett vagyok vagy sem? Tovább lent. Sűrgös!

Figyelt kérdés

Kb. 5 hónapja szedem a Tri-Regol nevű fogamzásgátlót. Az előző levélben kihagytam pár szemet.. amit persze csak 12 óra elteltével tudtam pótolni így a tudomásom szerint arra a hónapra megis szűnt a "védettségem" az egy havi gyógyszer beszedésével a szünetben meg is jött a menstruáciom, majd a 7 napos szünet után a 8. napon elkezdtem a köv. havit immár pontos szedéssel. Védett vagyok vagy ilyenkor mi van? Ez a levél akkor már nem is ér semmit ?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. ápr. 25. 17:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha az előző haviból kimaradt pár szem ami által nem nyújtott védelmet az a havi fog.gátló, akkor ez a havi sem véd ? Ha szedem.. ha nem(!?)
2011. ápr. 25. 17:43
 2/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy jól értelmezem-e , de ha az van hogy az előző haviból kihagytál párat, és most egy új levelet kezdtél, akkor az a tuti, hogy beveszed az első 7 szemet, utána már mehet a menet :D
2011. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tájékoztató elővesz, idevágó pontok elolvas, okos, választ tudó mosollyal hátradől.
2011. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jól értelmezed az előző haviból kimaradt pár szem így az a havi már nem védett.. de azért a gyógyszert végigszedtem utána megjött a menszim majd a 7 napos szünet leteltével elkezdtem szedni a köv. havit a 8. napon ahogy kell. De azzal nem voltam tisztába, hogy ugyan úgy véd-e még így is, hogy az előző havi már nem védett úgy ahogy kellett volna gyógyszer kihagyása miatt!
2011. ápr. 25. 18:03
 5/6 einsof válasza:

Az előző levélben a harmadik héten is maradt ki tabletta?


Mert abban az esetben a Tri-regol tájékoztatója ezt írja 12 óra utáni tablettapótláshoz:


"Ezen felül a biztonság fokozása érdekében nem hormonális fogamzásgátló módszerre (pl. gumióvszer, pesszárium spermiciddel) van szükség a következő 7 nap folyamán.

Ha ez a 7 nap tovább tart, mint a jelenlegi buborékcsomagolás utolsó bevont tablettája, új buborékcsomagolás szedése kezdhető, ha a jelenlegiben már nem maradt több bevont tabletta. A kettő buborékcsomagolás szedése között nem szabad semmilyen szünetnek lennie. A második buborékcsomagolás végéig nem jelentkezik megvonásos vérzés, de pecsételő vagy áttöréses vérzés kialakulhat a tablettaszedéses napokon."


Azaz ha az utolsó héten kimaradt tabletta, akkor szünet nélkül meg kell kezdeni a következő csomagot. Ha maradt ki, és szünetet tartottál, akkor szerintem ajánlott egy hétig kiegészítő védekezés.


Ha nem maradt ki az utolsó héten tabletta, akkor jól kezdted el a szedését és védett vagy.

2011. ápr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod.

Az elso heten nem szeretkeztem a parommal, se gumiovszerrel se mashogy:) A kesobiekben amikor volt aktus akkor is csak ugy, hogy nem ment el bennem a biztonsag kedveert! Mivel nem tudtam pontosan, hogy vedett vagyok-e azt sajnos mar nem tudom, hogy mikor maradt ki szem az elozo levelben, de .. ha eltelt a 12 ora.. ha nem, en potoltam.. megha felesleges is volt. a 7 napos verzes alatt a menstruaciom megjott es a 8. napon kezdtem el szedni az uj levelet. Mindent ugyan ugy csinaltam.. ahogy atlagosan kellene , normalis szedese mellett a gyogyszernek. Csak az a kerdes merult fel bennem ugyebar, hogy ha az elozo levelbol kimaradt par szem.. ami altal az a level elv. mar nem vedett, hogy akkor nem -e kellett volna ujra kezdenem az egeszet? Marmint, hogy ismet menstruaciot megvarni es elso nap folyaman elkezdeni a gyogyszert ?:S


Meg 1x koszonom a valaszod.

2011. ápr. 26. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!