Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire ajánlott a fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire ajánlott a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy hízni lehet tőle de olyat is hallottam már aki fogyott tőle. Én 45kg vagyok. Szerintem nem lenne ajánlott.Nem is a hízás/fogyás részétől tartok, inkább attól hogy amikor később már szeretnék kisbabát akkor nem jön össze, mert annyira bekevert a szervezetemben.Anyu nem is nagyon engedné,de én szeretnék. Titokban nem akarok szedni,olyan mintha a legjobb barátnőm lenne, nem verném át semmiképpen se, meg hát úgyis rájönne..ismerem :D. Na de mégis, szerintetek kell tartanom attól hogy később nem lehetek terhes?
2009. márc. 2. 15:52
 1/6 anonim válasza:
100%

A mai fogamzásgátlók nagyon alacsony hormontartalmúak, és egy kivizsgálást követően az orvos személyreszabottan választja ki a legmegfelelőbbet.


Teherbeesést nem akadályozza, a babvállalás előtt úgy fél évvel érdemes abbahagyni, hogy kiürüljön a szervezetből.


Különböző tablettáknak különböző mellékhatásai lehetnek, ezért is kellenek a vizsgálatok első alkalommal, amelyek eredményétől függ, hogy mit írjon fel az orvos.


16 éves kor alatt nem ajánlott a fogamzásgátló.

2009. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

...kiegészítésnek még:

A leghatékonyabb módszer a terhesség megelőzéásére a tabletta, de a nemi betegségektől nem véd.

2009. márc. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Olvasd el bármelyik bogyó tájékoztatóját. Amint abbahygtad, visszaáll a fogamzóképesség, de a köv. 3 hónapban javallt egyéb védekezés, hogy "kitisztuljon" a szervezet. Utána jöhet a baba-projekt.

Hány éves vagy?

2009. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg anyukádtól, hogy vajon miért nem akarja, hogy tabletát szedj. (Lehet, hogy van valami örökletes családi betegség a háttérben, ami kizáró ok lehet). A testsúlyod ne zavarjon, lehet, hogy hizol egy kicsit, de ez sem biztos. Én pl mindig nagyon vékony voltam, de még fogytam is tablettaszedés alatt. A fogamzóképességet az újfajta tabletták már nem befolyásolják, de ennek bővebben is utána járhatsz pl gyógyszertárban, nőgyógyásznál. Szerintem hosszú kapcsolatban a legjobb védekezési módszer a tabletta. Rövid ideig nem ajánlatos szedni, mert akkor csak bekavar a hormonháztartásodba, de ha szeded 1-2 éven keresztül az még jót is tehet.
2009. márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én barátnőmnek csak a melle nőtt, amikor elkezdte szedni, szerintem a 45kilód mellé nagyon attraktív lenne egy alkathoz mérten telt mell ;) /nekünk bezzeg gyúrni kell, ha nagyobb mellet akarunk :/
2009. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. 17éves vagyok, úgyhogy babát nem mostanság szeretnék :D. Csak féltem ettől, hogy mennyire befolyásolja ezt a dolgot a későbbiekben a fogamzásgátló. Anyu szerint nem egészséges, és ezért nem hajlik a dologra. Bár én és a barátom inkább így védekeznénk.
2009. márc. 2. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!