Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kell elkezdeni a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kell elkezdeni a fogamzásgátló szedésést, és meddig leeht folyamatosan szedni?

Figyelt kérdés
18 évers leszek ilyenkor is ellehet kezdeni folyamatosan szedni?és mennyi ideig szedhetem?s később kell váltsak vagy kell tartsak szünetet?a válaszokat előre is köszönöm.
2011. ápr. 8. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezeket az orvosodtól kellene megkérdezned.

Az, hogy szedhetsz-e egyáltalán tablettát, több mindentől függ. Nem lehet rámondani, hogy pl. 18 évesen lehet vagy nem. Vki alkalmas rá, vki nem.

3 év után érdemes szünetet tartani, bár erről megoszlik az orvosok véleménye. Én a saját dokimnak hiszek, ő javasolja a szünetet.

2011. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szedhetek, a dokim irt fel csak nagon rosszul éreztem magam akkor, és nem emlékszem rá hogy mio mnodott, mert nem voltam olyan állapotban.
2011. ápr. 9. 07:49
 3/7 anonim ***** válasza:

minden tablettát máskor kell elkezdeni szedni.

van amit a menszesz első napján van amelyiket a 4-5. napon.

menj vissza az orvoshoz.

ez nem c-vitamin amit össze-vissza lehet szedni.

2011. ápr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ezt valóban az orvos tudja megmondani. Ja...és máskor ne menj ugy oda, hogy lyukas a fejed...(fiu voltam ha ez számít) :D
2011. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem volt lyukas a fejem csak nagyon rosszul éreztem magam alig voltam magamnál sajnos.és ezért nem tudtam teljesen odafigyelni arra amit mondott.
2011. ápr. 11. 14:57
 6/7 fehfeh válasza:

Én is 18 évesen kezdtem. Szóval ez önmagában nem baj. Viszont nagyon kockázatos dolog csak úgy elkezdeni. Előtte csináltatni kell egy ún. trombocitózis vizsgálatot. Ha a véred könnyen megalvad, vagyis sok benne a trombocita, nem szabad dohányoznod és/vagy fogamzásgátlót szedned, mert az még tovább növeli a trombózis nevű betegség kockázatát. A trombózis azt jelenti, hogy a véredben egy alvadt vérrögöcske képződik, és elzár egy kisebb eret a testedben, és ez attól függően, hogy melyik szervedet érinti, nagyon veszélyes lehet. Szóval ezt mindenképp tesztelni kell.

Utána kell nézni, nincs-e a melledben vagy a méhedben csomó, nincsen-e vmilyen nemi betegséged, nem vagy-e hajlamos daganatos megbetegedésre, és nem szedsz-e olyan gyógyszert, amivel együtt nem lehet hormontartalmú bogyót szedni.

Ha az orvosod csak úgy, minden vizsgálat és kérdés nélkül felír neked egy fogamzásgátlót, inkább keress másik dokit.

2011. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a segitségeket.
2011. ápr. 11. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!