Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Változtat a fogamzásgátló a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Változtat a fogamzásgátló a menstruáción? Mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Ma vettem be a 3. szemet... igazából az első után már a hasam sem görcsölt és most a 3. napon elég volt 2 normál tampon meg egy tisztasági betét. Nehezen viselem ezeket a heteket ezért is kezdtem el a fogamzásgátlót. Létezik, hogy bebeszélem magamnak a hatását? :D Nektek csökkent a mennyisége is vagy csak az időtartama?

Terhességre gondoltam még mert előző menstruációm alatt volt egy együttlétem a párommal és csak megszakítással védekeztünk... de ennek elvileg elég kicsi az esélye, bár vannak kivételek.

Köszönöm a válaszokat.


2011. ápr. 4. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 4 éve szedek tablettát, előtte 5-6 napig tartott a menzeszem és nagyon sok volt (3-4 normál tampon egy nap). Mióta fogamzásátlót szedek, 3-4 napig vérzek, és egy napra elég 2 mini tampon, a 3-4. napon pedig már csak tisztasági betétet használok. Ne aggódj, normális, ha csökken a mennyisége.
2011. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző: azért remélem kettő elég lenne, de többször cserélsz. :S

Változtathat, persze, hormonok. Az első hónaphoz kitartás, mert az csúnya tud lenni. Utánabe fog állni szépen 28 napra, nekem órára pontos azóta. :D

2011. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, tényleg félreérthető, amit írtam. 2 mini tampon, sőt még 1 is elég lenne, ha a higiénia miatt nem cserélném megfelelő időközönként. Nagyon kevés a mennyisége, de a betétet nem szeretem, pedig praktikusabb lenne.
2011. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mivel a fogamzásgátló "művi" ciklust csinál, a vérzés is csökkenni fog. a ciklusnál mindig felkészül a szervezet a baba fogadására, megvastagszik a méh nyálkahártyája, és ha nem történik megtermékenyítés, ez távozik el vérzés formájában. a fogamzásgátló meg (legalábbis az enyém, a tájékoztatójáról szedem az infókat) -többek közt - úgy véd, hogy a méh nyálkahártyája nem vastagszik meg eléggé (hogy ha mégis történne megtermékenyítés, ne tudjon megtapadni). emiatt -mivel, ugye, vékonyabb lett a nyálkahártya, ami vér formájában megy el - a vérzés is kevesebb lesz.
2011. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt =)
2011. ápr. 10. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!