Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abbahagyjam-e a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abbahagyjam-e a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve szedem, elsősorban azért kezdtem el, mert rendszertelen volt a menstruációm, másodlagosan azért, amire valóban van. Már nincs párkapcsolatom, de még szedtem, hétfőn kéne újat vennem és nem tudom vegyek-e. Mit gondoltok? Attól félek jön a nyár és megint össze-vissza fog megjönni és nem tudom kihasználni a nyár adta lehetőségeket.
2011. márc. 12. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

sztem szedd tovább.

jön a nyár a szerelem :D meg ugye egy nem hiányzó piros nap a nyaralás közepén nem túl kellemes...

2011. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én is a tovább szedés felé hajlok, de nem tudom eldönteni, mert mégiscsak hormon.... :/
2011. márc. 12. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Előre leszögezem: nem értek hozzá /sosem szedtem/, de nem kell szünetet tartani?

A hormonok miatt nem állhatott helyre a hormon háztartásod?

2011. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem akarod kipróbálni a tabletta adotta lehetőséget?:) pl: szex:D

Ha bennevagy, dobj egy levelet.

2011. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha azért írta fel az orvos, mert rendszertelen a menstruációd, akkor szerintem továbbra is szedned kell. De miért nem az orvosoddal beszéled meg? Ezt neki kell tudnia, nem nekünk.
2011. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 21:25!

Hát ajánlott néha a szünet, de akkor az nem csak pár hónapra, hanem sokkal többre (úgy van értelme). :)

2011. márc. 12. 21:45
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, vártam ki ajánlja először a dokit.:) Drága!

Azért nem, mert most gondolkodtam el komolyabban, hogy abbahagyjam, de már nem tudok bejelentkezni nődokihoz, csak háziorvossal íratom fel.

2011. márc. 12. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Továbbra is az orvosnál maradok. Ha eddig vállalta a felelősséget a háziorvos, hogy felírja a nőgyógyász helyett, akkor most is mondja meg, mi a teendő... Én a helyedben így, hogy elsősorban nem a szex miatt szedted, hanem más egészségügyi probléma miatt, semmiképp nem hagynám abba, míg orvos nem mondja, hogy oké. És amit írtál is- ha nem áll vissza a rendes ciklusod, hanem összevissza jön meg?... :/ Én inkább tovább szedném.
2011. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos,hogy ha abbahagyod,akkor újra rendszertelen lesz,mivel a fogamzásgátló nem oldja meg ezt a problémát csak kiiktatja és addig sem jársz a dokid nyakára,hogy gondod van a mensiddel.A rendszertelen ciklusnak mindig oka van és amíg ezt az okot nem kezelik,addig nem fog változni semmi.

Ha most a nyár fontosabb,akkor szedd tovább,de nézz szembe azzal,hogy újabb hónapokat veszel el az életedből úgy,hogy közben a ciklusodra nincs megoldás és ha gyereket akarsz majd,akkor fogsz szembesülni azzal,hogy eljátszottad az időt.A nőgyógyászodat cseréld le és keress olyat,aki tényleg érti a dolgát és fel is vállalja a nehezebbik utat, vagyis nem elintéz egy doboz fogamzásgátlóval,hanem sorban kivizsgáltat,hogy rájöjjön,mi is a rendszertelen menstruációd oka.

2011. márc. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van. Rövidtávon lehet jobbnak tűnik, ha nem összevissza jön meg. De minél tovább használod, annál kisebb az esélye, hogy valaha normális ciklusod és peteérésed lesz.

Normális doki rendszertelen menzeszre fel sem ír tabit anélkül, hogy kivizsgálná, hogy egyáltalán mi az oka a rendszertelenségnek.

Ne csodálkozz rajta, ha abbahagyás után szarabb lesz, mint volt.

Szerintem hagyd abba.

2011. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!