Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg veszélyes a fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg veszélyes a fogamzásgátló, ha vkinek van a családjában trombózisos?

Figyelt kérdés
Azt hallottam h veszélyes azoknak fogamzásgátlót szedni, akinek a családjában van trombózisos ill. visszeres a lába. Nekem sajnos mind2 eset fenn áll. A sport miatt visszeres a lábam és a mamámat meg is műtötték trombózisra. Gondolkoztam már a fogamzásgátló szedésén, de alapból nem szeretnék azt szedni. Igaz amit hallottam vagy csak egy égből pottyant mese?:) Előre is köszönöm!
2009. febr. 16. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem égből pottyant mese! A terhesség de a fogamzásgátló hatása is olyan változásokat idéz elő a szervezetben ami hajlamosít trombózisra. A trombózisra való hajlam genetikailag meghatározható, ha közeli hozzátartozóid közül volt más trombózisos, nem zárható ki, hogy Te is hordozod ezt a gén. Aki hordozza ezt a hajlamot annak sokkal nagyobb esélye van a trombózisra fogamzásgátló mellett. Leiden mutációnak hívják a legismertebb és leggyakoribb ilyen genetikai eltérést. Vérvizsgálattal kimutatható, és nem csak a fogamzásgátló miatt lenne jó ezt megnézetni, ha nem azért is ha később majd babát szeretnél, nem árt ha ezt tudod magadról.
2009. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tavaly volt egy térdműtétem. Ott is kellett magamat szurizni a trombózis elkerülése miatt. Ha megnézem a vérképet akkor abból megtudom h én hajlamos vagyok-e rá???
2009. febr. 16. 16:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem is hasonló problémám volt, mint neked, anyukámnak 2x volt agyinfarktusa, így a fogamzásgátló szedése előtt megcsináltattam egy vizsgálatot. költséges és sokat kellett érte küzdenem, mire megkaptam a beutalót, de megérte, én nem örököltem a gént. :)
2009. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Enge, mielőtt az orvos felírta a fogamzásgátlót, elküldött vérvételre, és ott megnézték, hogy trombózisra hajlamos vagyok-e.
2009. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem tudjátok h milyen értéket kell esetleg megnéznem a papíron?
2009. febr. 16. 19:55
 6/11 pry ***** válasza:

Sajnos nagyon kevés olyan lelkiismeretes orvos van aki elküld vizsgálatra. Én pl. kifejezetten kértem az enyémet, hogy küldjön el külön a trombózishajlamot megvizsgáltatni, sima vérvételre utalt be, ami mondhatom semmit nem ért. Ha szerencséd van akkor a tiéd érteni fogja, hogy mit szeretnél. Mi végül a Honvéd kórházban találtuk meg a megfelelő helyet. Ha van trombózisos a családban mindenképpen végeztesd el a vizsgálatot, ha negatív akkor pedig nyugodtan szedheted!

Kis kiegészítés még, hogy a hajlamon kívül a dohányzás is rádob az trombózis kialakulásának az esélyére, szóval figyelj erre is!

2009. febr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat! Szerencsére engem a dohányzás nem veszélyeztet. Nem dohányzom, nem iszom! Aktív sportoló vagyok! Igazából még az aggaszt egy kicsit h sportló létemre nem tudok fogyni. Megálltam egy bizonyos súlyon és nem megy le belőle:( Ezért is félek gyógyszert szedni, mert nem akarok plusz hormonokat.
2009. febr. 17. 14:02
 8/11 anonim ***** válasza:
akkor ne szedj,én a helyedben nem kockáztatnék...
2009. febr. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
KÖszike! Én sem szeretnék kockáztatni. Úh sztem marad az óvszer:)
2009. febr. 21. 09:15
 10/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok: én együtt alkalmazom a Patentex kúpot a megszakítással,ez is egy alternatíva sztem. Peteérés környékén viszont én is gumizok.
2009. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!