Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mire kell ügyelni ha fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire kell ügyelni ha fogamzásgátló tabit szedsz?

Figyelt kérdés
értem ez alatt hogy Mikor kell beszedni?Mire lehet számítani(pl.:késik a mensi)?Mikortól hatásos?bocsi a sok kérdésért
2009. febr. 9. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Tablettája válogatja, hogy melyiknél mire számíthatsz. Mindegyiknek más lehet a mellékhatása, hogy hogyan reagál rá a szervezeted. Általánosságban el lehet mondani hogy elkezdeni a menstruáció elsőtől 5. napjáig kell. Ha az első napon kezded szedni akkor lehet hogy azonnal védve vagy, de lehet hogy várni kell valamennyi időt, ez tabitól függ. Ha nem az első napon kezded akkor várni kell egy ciklust. Minden nap ugyanabban az órában, de minimum napszakban kell bevenni, hogy egyenletes legyen a hormon adagolása a szervezetedben. A mensi általában ugyanakkor fog megjönni, napra pontosan, de előfordulhat, hogy késik pár napot, vagy esetleg ki is maradhat.
2009. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit szedsz. De amúgy a dokid lenne a legmegfelelőbb személy, akitől ezeket meg kéne kérdezned.


24 óránként kell bevenni.

Minden tabinak megvan a hatóideje, amiről a doki ad felvilágosítást.

Az antibiotikumokkal, hasmenéssel, hányással, C-vitamin szedéssel (Nem tanácsos napi 300 mg-nál többet bevinni a szervezetbe, mert csökkenti a fog.gátló hatását. Ezt nőgyógyásztól tudom és cikkek is alátámasztják, csak szerintem 100-ból 1 nőgyógyász, ha tud erről és tájékoztatja róla a pácienst) kell vigyázni.

2009. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

arra ügyelj, h mindennap kb ugyanabban az időben vedd be (én pl este 7-10 között szoktam), attól függően milyen tabit szedsz, le van írva a tájékoztatóban, hogy mikortól válsz teljesen védetté a szedés megkezdését követően(ez az én esetemben 1 hét)...addig ajánlatos másképpen is védekezni

ha elfelejtesz bevenni egy szemet és 12 órán belül tudod pótolni (pl ha te reggel 8kor veszed be mindig, akkor még este 8 előtt pótold), akkor még nincs baj... ha véletlen teljesen kihagysz egyet és már pótolni sem tudod, akkor vedd be a következő nap mintha mi sem történt volna, de a megadott ideig(nálam 1 hét) mással is védekezz

a mensesed azután fog megjönni, miután beszedted az utolsó szemet, nem feltétlen a rá következő nap, hanem a 7 gyógyszermentes nap valamelyikén... és ezután valószínű, hogy mindig aznap fog megjönni (én pl csütörtökön beszedem az utolsó szemet, kedden megjön, pénteken már kezdem a következő csomagot)...

remélem, segítettem

2009. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!