Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhes maradhatok, annak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes maradhatok, annak ellenére, hogy fogamzásgátlot szedek?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlot szedek kb. fél éve. Tegnap a barátommal egyutt voltunk. Ez oké, csak az a baj h én már 2hete beteg vagyok, megfázás. antibiotikumot nem szedek, csak lázra néha tablettát. orvoshoz nem mentem még el, mert nem olyan vészes a dolog. félek h így is terhes maradhatok, mert gyulladás lehet a véremben, vagy a lázcsillapíto....lehetséges?
2009. febr. 5. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Ez egy kicsit fura kérdés. 'Terhes maradhatok?'

Most terhes vagy? Mert erről nem írtál.

Az más kérdés, hogy a betegség esetleges hányás/hasmenés meg az antibiotikumok csökkentik a hatékonyságát a foggátlónak, így esetleg lehetsz terhes nagyobb eséllyel.

2009. febr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem jól értem. Tehát minden nap rendesen bevetted a tabit? Akkor nem lehet semmi baj, a láz meg a gyulladás arra nincs hatással. Max. akkor lehetne baj, ha kihánytad volna, de erről nem írtál.
2009. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Bizonyos gyógyszerek hatással vannak a fogamzásgátlóra. Olvasd el a tájékoztatóját és ha kétséged van kérdezd meg a dokit. Tabi mellett is teherbe lehet esni, bár igen ritka.
2009. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha terhes vagy, akkor nem fogsz elvetélni, mert tablettát szedsz, de nem értem, akkor már minek a tabi?
2009. febr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ha bevetted a tabit és nem hánytad ki, akkor nem valószinű, hogy a betegség miatt nem hatna a gyógyszer
2009. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Egy kis esély mindig van tabletta mellett is de minimális. Én pl. terhes maradtam, pedig rendesen szedtem, nem voltam beteg, semmi.

Ha viszont volt pl. hasmenésed a tabi bevétele után amíg az nem szívódott fel akkor biza sajna az olyan,mintha be sem vetted volna. Ha semmi ilyen nem volt, akkor a gyulladás és a lázcsillapító kevés (antibiotikumnál kell vigyázni) ahhoz, hogy terhes legyél. Minid gvan esély a terhességre, de nagyon minimális így. ;)

2009. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok...1 hete szedem és volt hasmenés, lázcsillapítókkal tömtem magam, szal fogalmam sincs, mikor leszek védett.

Azt olvastam egy cikkben, hogy az ibuprofen tartalmú lázcsillapító egyes fogamzásgátlókra hatással van. De az a fog. gátló összetételétől függ. Elméletileg a lázcsillapítónak nincs rá hatása, de van amelyik ibuprofen tartalmú. Szal utána kell járnod, a tiédre van-e hatással.

Ha viszont hasfogót kellett bevenned, hasmenésed volt, hánytál, vagy antibiotikumot szedtél, akkor lehet baj.

Én webdokitól kérdeztem és azt tanácsolta bármi bogyót is vegyek be a fog.gátló mellett, a biztonság kedvéért mindig védekezzek 1 hétig egyéb módon. Az a biztos.

2009. febr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha terhes maradsz, akkor már terhes vagy, ha terhes leszel, akkor még nem vagy az.
2009. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!