Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor válik a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor válik a fogamzásgátló tabletta teljesen biztonságossá (Mercilon)? Jan.26-31 ig szedtem antibiotikumot és 30-án kedztem el a fog. Gátlót. Nem múltak a tünetek és február 2. -tól újra szedek antibiotikumot. Következő hónaptól már megvéd?

Figyelt kérdés
Az első adag antibiotikumnál( Roxithromycin-rathioparm 150 mg filmtabletta) nem tudtam az 5-6 órás szabályról így nem biztos,hogy pont annyi időt hagytam ki a 2 tabletta között,de a 2. adagnál már figyeltem (Fromid 250 mg filmtabletta).
2009. febr. 5. 00:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb fogamzásgátlónál a kúra után (és alatt is) általában még egy hétig minimum várni kell. Azaz addig egyéb módon is védekezni kell.


"Egyes gyógyszerek csökkenthetik a fogamzásgátlók hatékonyságát. Ezek közé tartoznak például az epilepszia gyógyszerei (primidon, fenitoin, és a barbiturátok), a tuberkulózis kezelésére használatos szerek (pl. rifampicin); és egyes antibiotikumok (pl. ampicillin, tetraciklinek, és grizeofulvin). Feltétlenül tájékoztassa az Önnek fogamzásgátlót rendelő orvost, hogy milyen más gyógyszereket szed. Hasonlóképpen figyelmeztesse az Önnek betegsége kezelése érdekében gyógyszert rendelő orvost, a fogorvost, sőt a gyógyszerészt is, hogy Ön Mercilon-t szed. Ily módon az egészségügyi szakemberek felhívhatják a figyelmét, ha kiegészítő fogamzásgátló módszereket kell alkalmaznia, és azt is megmondhatják, mennyi ideig szükséges ezt megtennie."

2009. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De akkor is ez a helyzet ha első hónapban majdnem hogy folyamatosan antibiotikumot kellett szednem? ( 3 félét) mert azóta volt petefészekgyulladásom is..Mert ezt én is olvastam ,de félek hogy nem tudta a gyógyszer rendesen kifejteni a hatását és ugye még csak most kezdtem el szedni
2009. márc. 2. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!