Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy kell szedni a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
ha most kezdtem el szedni akkor ugye letelett a 21 nap és KEDDEN fogyott el de csak szombaton lettem beteg akkor most ikortól kell számolni a 8ik napot???az utolsó gyógyszerbevételtől avgy a mensi napjától??
2009. febr. 3. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Benne van a tájékoztatóban. Mellesleg akik érettek a fogamzásgátló szedésére, azoknak van annyi eszük, hogy megkérdezik az orvosukat, amikor az felírja.

Máskülönben meg gyógyszerfüggő. Azt sem írtad, mit szedsz.

2009. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mellesleg meg akkor fogalmad sincs róla h h kel szedni különben nem fikáznál hanem megirtad volna teeeeee,....másrészt nem tök mindegy h melyik mercilon na és mindegyiket uyg kell..csak azt nemtom h akkor mikor elfogyott onnét 7 nap vagy mikor megjött ...már többször szedtem csak most megkavarodtam és csak egy értelmes választ vártam mivel már a dobozt kidobtam..
2009. febr. 3. 16:58
 3/10 A kérdező kommentje:
amugy meg érettek?????te azt hiszed h 10 éves avgyok vagy mi???? 24 vok csak kicsit szétszórt azt bevallom....
2009. febr. 3. 16:58
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Szia, elmagyarázom, nyugi. Nálam úgy van, hogy szedem szedem, letelik a 28 nap (azaz elfogy a 28 kis bogyócska) várok pár napot,megjön és amikor vége lett az utolsó bogyónak (ha pl pénteken vetted be, és 7napos kihagyással kell szedned, akkor a következő hét péntekén kell bevenned az új leveled első bogyóját.) Én Gracial-t szedek, ez tablettafüggő hány szem van benne és hány nap kihagyással kell szedned, de általában 28 és 7. Azért jelezz vissza, hogy érted-e vagy fogalmazzak máshogy.
2009. febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Hogy miért kérdeztem??? Mert 1000féle fog. gátló van és van amelyik 21 szemes, van amelyik 22, van amelyik 22+7, van amivel 6 nap szünetet tartasz, van amelyikkel 7-et. Szal nagyon nem mindegy, melyiket szeded!!!



"Mikor és hogyan kell bevenni a tablettát?

A Mercilon csomag 21 tablettát tartalmaz. A csomagoláson minden tabletta mellett feltüntettük bevételének esedékes napját. Igyekezzék nap mint nap hozzávetőleg ugyanabban az időpontban bevenni a tablettát; szükség esetén egy kevés vízzel megkönnyítheti a tabletta lenyelését. A csomagolásra nyomtatott nyíl irányát követve, naponta egy tablettát kell bevennie, amíg kiürül a csomag. Ezt követően 7 napon keresztül ne szedje a készítményt. A gyógyszerszünet rendszerint 2. vagy 3. napján menstruációs (megvonásos) vérzés jelentkezik. A legutóbbi tabletta bevétele utáni 8. napon kezdje újra a Mercilon szedését, ne törődjön vele, ha vérzése ekkora még nem szűnt meg. Ily módon a hétnek mindig ugyanazon a napon kezdheti meg az újabb csomagot, és a havi vérzés is a hónapnak mindig ugyanazon napjain jelentkezik."

2009. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
oké jó jó értem köszi szal arra voltam csak kiváncsi h mikortól amikor abba hagyom az uccssó gyógyszert csak megkavarodtam naa.az utolsónak meg hát csak annyit h "kössz" de szedtem má sok fajtát ez a 3ik mert nem votlak jók előtte a yasminelle és a lindinette20 sem volt jó m össze vissza voltam beteg és azok is 21 szemesek voltak szal nem tudtam h van 28 is...
2009. febr. 3. 17:48
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Szia!21 napig szeded elfogy a tabi...7nap szünet...8.napon beveszed akár van még menszeszed akár nem.nekemm igy mondta nögyogyászom,biztos,hogy neked is igy kell!
2009. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a leguccsó (17:56) neked kellett volna legelőször is irnod...kösssz:)
2009. febr. 3. 18:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
mekkora barom vagy te kerdezo...meg te fikazol embereket? el se birod olvasni azt a ro...adt tajekoztatot, ennyi eszed van. Pontozz csak le.
2009. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mi a faszt irogasz te majom!!!kit érdekelsz???amugy is elfogadtam az összes választ nem pontoztam le te fogyaték!!felfogtama tájékoztatót csak épp ezt az elején is meglehetett volna egyszerűen irni nem lehurrogni .....amugy meg mi vagy nőgyógyász???na pá ....nem kell komment erre többet már ugysem olvasom !
2009. febr. 4. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!