Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyis van ez? A fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyis van ez? A fogamzásgátló tablettával?

Figyelt kérdés
Igazából fiú vagyok és csak a kíváncsiság hajt, de nem értem h a fog.gátló tabletta hogyan véd a 7 napos szünetben hogyha félúton kihagyunk véletlenül 1-2 szemet akkor már nem véd??
2011. jan. 12. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

így működik:


A hatásmechanizmus lényege, hogy szedés során csökken a petefészek hormonális működése, s nem jön létre peteérés.


A fogamzásgátló tabletta kétféle hormonális hatóanyagot tartalmazhat: mesterségesen előállított ösztrogént (tüszőhormon-komponens) és progeszteront (sárgatesthormon-komponens), amely a tüszőrepedés (ovuláció) gátlásával fejti ki hatását a női szervezetben.


A progesztagén-hatás miatt a méhnyak nyákja sűrűvé, átjárhatatlanná válik a spermiumok számára, csökken a hímivarsejtek megtermékenyítő képessége, a pete nem tud beágyazódni, az ovuláció is gátolt.


nem mindegy, hogy a ciklus melyik szakaszában felejted el bevenni.egyébként 12 órán belül ha pótolod, még nem történt semmi.ha 12 óránál több ideje nem vetted be, 7 napig kiegészítő fogamzásgátló módszert kell használni, pl óvszer

2011. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre szerintem sokan kíváncsiak. Hihető magyarázatot még én sem találtam rá.


Teszem hozzá, a legtöbb tájékoztatóban szó sem esik arról, hogy véd-e a szünetben vagy sem.

Ráadásul egyes orvosok szerint is csökken olyankor a védelem.

2011. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ez mind szép és jó (első válaszoló) de ebből még nem jöttem rá :S ha időközbe hagyjuk ki a tablettát akkor még nem alakult ki az ovuláció elleni védelem?? (úgy értem a kihagyást h teljesen és messze nincs pótolva 12 órán belül)
2011. jan. 12. 21:44
 4/6 anonim ***** válasza:

A 7 napos szünetben a hormonmegvonás hatására leválik a méhnyálkahártya, így ha netán lenne érett pete, akkor sem tudna beágyazódni.

Ha a 21 tablettából kihagysz, majd tovább szeded, akkor nem válik le a nyálkahártya, tehát ha megérik egy pete hirtelen, akkor simán beágyazódik.


Az új egyfázisú tabletták már általában olyanok, hogy az 1. héten kihagyott tabletta miatt kell kiegészítő védekezés, a második héten kihagyottnál nem (ha csak 1 marad ki, még biztosított a védelem), a 3. héten kihagyott tablettánál meg azt javasolják, hogy a többi maradékot se vedd be. Ekkor megjön a megvonásos vérzés mondjuk a 17. tabletta után, de a védelem biztosított. Persze nem minden tabi ilyen, el kell olvasni a betegtájékoztatót.

2011. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A 7 napos szünetben a hormonmegvonás hatására leválik a méhnyálkahártya, így ha netán lenne érett pete, akkor sem tudna beágyazódni. "


Mégis vannak olyan nők, akik menzesz alatt esnek teherbe. Meg egyébként is...mire eljut a zigóta a méhbe, az eltart pár napig....


Szóval ez még mindig nem vmi jó érv:) Továbbra is várok vmi jó kis tudományos cikket arról, hogy miért is véd a tabletta a 7 napos szünetben.

2011. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ez korrekt és érthető válasz volt :)
2011. jan. 12. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!