Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tapasztalt ilyet más is...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalt ilyet más is escapelle-től? (esemény utáni tabletta)

Figyelt kérdés

A ciklusom 18. napján, tehát kb a peteérésemkor történt egy kis baleset, ami miatt escapelle esemény utáni tabit vettem be(48 órán belül), mellékhatásaként enyhe hasmenésem volt, és nagyon fáradt voltam. ennek már több, mint 2 hete, kb 10 napja enyhe vérzésem van. Eleinte azt hittem, hamarabb jött meg a tabi miatt, de a vérzés nem lett erősebb(ahogy szokott), és nem múlt el 5-6 nap után.

Közben időnként görcsöl a hasam, néha feszül a mellem, és persze nagyon stresszelek.

Hülyén hangzik a kérdés, de szerintetek menstruálok? Volt másnak is ilyen panasza az escapelle-től? Lehetek terhes?

Holnap megyek orvoshoz, de eléggé ideges vagyok, és érdekelne, hogy van-e rá okom.


2011. jan. 6. 01:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én még sosem vettem be esemény utánit, viszont fogamzásgátlót szedek. Nekem pl. attól az 1. hónapban volt végig vérzésem, nem rendes menstruáció, de elég erős... Szóval én ebből következtetek arra, hogy egy akkora hormontartalmú készítmény (ugye sokkal több van benne, mint a sima fogamzásgátlóban) is könnyen kiválthat ilyesmit. Nem rendes menstruáció, bár a méhnyálkahártyád válik le ilyenkor is, de nincs úgy megvastagodva, mint a menstruációkor, csak a hormonadag miatt lökődik le úgy a vékonyabb rétegből is, mint a mensinék szokott. Szerintem többé-kevésbé "normálisak" a tünetek, amiket okozott, ennél még sokkal durvábbakat is hallottam már (pl ismerek olyat, aki 2 napig hányt meg hetekig erősen görcsölt és vérzett...). De ne aggódj, mondd el a panaszaidat az orvosnak is, biztos, hogy szerinte is "normális" ez a dolog. Viszont máskor legyetek óvatosabbak, mert nem tanácsos fél éven, de inkább egy éven belül kétszer esemény utánit bevenni, mivel így is annyira felboríthatja a hormonháztartásod, hogy ki se lehet számítani, mikorra jön újra rendbe. 20/L
2011. jan. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb az lenne, ha szenvedés és idegeskedés helyett csinálnál egy tesztet reggelim első vizeletből.

Ha nem vagy terhes, akkor a tabi mellékhatása.

2011. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Brutális mellékhatásai lehetnek az esemény utáninak,van olyan ismerősöm,aki kórházba került utána trombózissal. Mindenképp orvos.
2011. jan. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!