Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szeretkeztetek a párotokkal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretkeztetek a párotokkal védekezés nélkül a 7 napos szünetben (fogamzásgátlás)? Akkor is véd?

Figyelt kérdés
Több helyen láttam itt, hogy véd, de az "orvos válaszol" honlapon pedig azt írta a nőgyógyász, hogy kell védekezni alatta másféle módon is. Most akkor mi van?:S
2011. jan. 4. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meglep a nőgyógyász idézett válasza -- én eddig minden orvostól azt hallottam, valamint minden gyógyszertájékoztatóban azt olvastam (nem beszélve magam és tablettát használó ismerőseim tapasztalatairól), hogy igen, véd a szünet alatt is.
2011. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy véd a szünet alatt is.
2011. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, én is meglepődtem, hogy ezt láttam, és emiatt elbizonytalanodtam.
2011. jan. 4. 18:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen és véd.
2011. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, ha rendesen szedted, akkor igen, véd.:)
2011. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezt ki írta, de hogy orvos le nem ír ilyet, az biztos. Lehet, hogy odaültettek valakit fillérekért, aki minden hülyeséget írogat.

VÉD a tabletta a szünetben, a papírján is rajta van.


Esetleg azért írhatott óvszert, hogy menzesz alatt inkább óvszerrel csináld, de ennek se nagyon van értelme.

2011. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tudom, ki a szóban forgó orvos és az egy dilettáns hülye. Nem csak ezt illetően írkál baromságokat. Olyan elképesztő hülye elméletet állított fel, hogy miért nem véd a 7 napos szünetben a tabletta, hogy az eszem megáll, pedig nem vagyok orvos.

Ugyanúgy véd a 7 napos szünetben is, különben jelezné tájékoztató, ha nem így lenne. A gyártócégek nem engedhetnek meg maguknak ekkora botrányt, hogy tegyük fel nem véd megfelelően a 7 napos szünetben és valaki mondjuk így esik teherbe! Másfelől meg az orvosok is ezt mondják, kivéve HF-et.

2011. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tényleg ő az. De hihetetlen, hogy ilyenek állít, egy viszonylag hitelesnek mondott oldalon, és a szívbajt hozza az ilyen "kezdő" tabisokra, mint én..

Nem tudod, mi az ő elmélete? Azért kíváncsi lennék rá..

2011. jan. 6. 16:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt állítja, hogy azért nem véd a szünetben, mert ha a 21 napos fázisban is kihagyunk 1-1 gyógyszert, már csökken a védelem és teherbe lehet esni.

Csak épp azt felejti el, hogy a szünetben több okból sem lehet teherbe esni, mert (és itt ez a legfontosabb): amikor valaki 21 napon át szedi, mesterségesen magas hormonszintet tart fenn magának ugye a 2 féle hormonból, amit a gyógyszer tartalmaz. Amikor a 7 napos szünetben nem szedjük a gyógyszert, ez a szint rohamosan leesik és elkezd leválni a méhnyálkahártya ami a megvonásos vérzés. Ezalatt meg nem lehet teherbe esni, ugyanúgy ahogy a rendes menstruáció alatt sem lehet.

2011. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és hogyha nem jön meg a vérzésem a 7 napos szünetben? Vagy, ha csak a végén jön meg?:S akkor teherbe eshetek? Nekem amúgy se volt sose normális ciklusom, 28 nap helyett 30 32 napos volt mindig:S
2011. jan. 9. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!