Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet hogy a Zinnat 500 nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet hogy a Zinnat 500 nem is befolyásolja a fogamzásgátlót? (Yasminelle;többi lent)

Figyelt kérdés

kérdeztem a nőgyógyászt és azt mondta, hogy nem mindegyik antibiotikum befolyásolja a fogamzásgátlót. Ha rá lenne írva a zinnat-ra hogy befolyásolja akkor kéne óvszer vagy ilyesmi. de nincs rá írva. és a yasminellre sincs hogy zinnatot ha szedsz akkor védekezz kiégeszítő módszerrel.

ezenkívül megnéztem. mert ugy van leirva a yasminelle használati utasításába hogy :

pl. primidon, fenitoin, barbiturátok, karbamazepin, oxkarbazepin)

- tuberkulózis (pl. rifampicin)

- HIV vírus fertőzés (pl. ritonavir, nevirapin) vagy egyéb fertőzések (grizeofulvin, ampicillin, tetraciklin)

- magas vérnyomás, amely a tüdő ereit érinti (bozentán)

- ciklosporin tartalmú gyógyszerekét


ezekből egyik sincs a zinnat-ban akkor most

BEFOLYÁSOLJA VAGY NEM?


2010. dec. 16. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
ha az orvos aztmondta h nem, ésha a hatóanyagok közül egyik sincsen a zinnatban akkor tényleg nem. ennyi
2010. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
aha nekem is ezt mondta a doki, aztán mégis pecsételő vérzésem volt egy hétig és utólag kiderült (persze egy másik nődokinál), hogy mégis befolyásolta...
2010. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
valószínűleg nemúgy befolyásolta h teherbe is eshettél volna. kölcsönhatásba léphettek egymással, de a terhességtől valszeg védett voltál.
2010. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A Drinfo 6-os szintet ad ki erre a két gyógyszerre az interakcióvizsgálatnál. A skála 1-től 10-ig terjed, 1-es a nagyon durva kölcsönhatás, 10-es a semmilyen. Szerintem nem érdemes kockáztatni.


[link]


26/N

2010. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!