Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Igaz, hogy baj ha a 7 napos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy baj ha a 7 napos szünetben az első napon jött meg?

Figyelt kérdés
Az előbb olvastam, hogy az baj, pedig nekem így jött meg, bár még csak 1 levelet szedtem be. Így esetleg kevésbé véd?:O
2010. dec. 11. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Nem véd kevésbé, de igaz, hogy baj. Valószínűleg nem megfelelő neked a hormontartalma. Másikat kell kérned a dokitól.


A szervezeted nem tudja, hány tablettát, ötöt, tizenötöt, huszonegyet vettél-e. Tehát ha tegnap vetted be az utolsót, nem tudja, hogy az utolsó, és hogy ma nem veszed be a következőt. Tehát ma semmiképp nem jöhet meg. Max. holnap.

2010. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, bár sokan mondják, de a legtöbbeknek nem akkor jön meg.

Én pl kb másfél éve szedek gyógyszert és mindig a 7 napos szünet 4. napján jön meg. Sosem volt még gond vele.

2010. dec. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy ha kiszámolod akkor a logikus eleve az, hogy a 7 napos szünet utáni első nap jöjjön meg, mert úgy jön ki a 28 nap. És ez sem igaz sokaknál.

Hülyeség az egész, hogy első nap kell megjönnie...

2010. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pont ez a problémám, hogy a 2.-3. napon kellett volna megjönnie. Na mindegy, remélem a 2. levél után minden rendben lesz.
2010. dec. 11. 21:42
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

*Amúgy ha kiszámolod akkor a logikus eleve az, hogy a 7 napos szünet utáni első nap jöjjön meg, mert úgy jön ki a 28 nap.


Nem az első tablettától számít a 28 nap, hanem az előző menstruáció első napjától.

Úgyhogy nincs igazad.


És nem, nem jöhet meg első nap, elmagyaráztam, miért nem.

Első voltam

2010. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó, de a lényeg, hogy ugyanúgy véd. Ha a 2. levél után is fennáll a probléma, akkor elmegyek a dokihoz, így még megengedett.
2010. dec. 11. 21:57
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja, és ezenkívül nincs semmilyen más panaszom, még csak pecsételő vérzésem sem volt.
2010. dec. 11. 22:07
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Bocs, de a gyógyszer a menstruáció első napján kell elkezdeni. Utána jön a 21 szem és a 7 napos szünet. Ez 28 nap ha nem tudnál számolni.
2010. dec. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj de ha mégis hívd fel a dokit, az a dolga, hogy megnyugtasson.

Egyébként nyilván a 28. nap a logikus, de nekem pl. mindig az utolsó tabl utáni 4. volt.

A legtöbb embernek nem minden ciklusa 28 napos, szóval emiatt ne aggódj, vagy telefonálj:)

2010. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

*Amúgy ha kiszámolod akkor a logikus eleve az, hogy a 7 napos szünet utáni első nap jöjjön meg, mert úgy jön ki a 28 nap.


Vegyél már elő egy haszálati utasítást! Világosan leírják, hogy a 7 napos szünetBEN kell megjönnie, nem a "7 napos szünet utáni első napon". Tök mindegy, neked mi logikus, mi nem, ez van.


Megjön 1-jén, elkezded szedni, 21-én veszed be az utolsót. A leírás szerint a 2-5. nap megjön (mivel megvontad a hormont, lásd megvonásos vérzés), az egyszerűség kedvéért vegyük a 3. napot, vagyis 24-ét. (Mivel az első levélről volt szó, nem 28, hanem rövidebb a ciklusod, csak a második levéltől lesz 28 nap, amikor már nem a menzesz 1. napján veszed be az első tablettát, hanem a 7 napos szünet után, a 8. napon. Tehát 21-e után a 8. nap 29-e. (A hónap legyen 30 napos.)

29-én kezded szedni az újabb 21 tablettát, ez 19-én fogy el. Rá 3 napra megjön, ez 22-e. Az előző hónap 24-től (akkor jött meg) ez pontosan 28 napra van.


Remélem, így már érthető.

2010. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!