Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem vagyok benne biztos, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok benne biztos, hogy abba hagyjam a fogamzásgátló szedését vagy sem?

Figyelt kérdés

5 éve szedek fogamzásgátlót. Meliane-t . egy ideje nincs állandó partnerem. csak alkalmi kapcsolatok. tehát a fogamzásgátló mellett mindig használok gumit is.

nem tudom eldönteni, hogy abbahagyjam e szedni a f. gátlót vagy sem. leírom milyen indokok szólnak szerintem mellette:

már fél éve külföldön élek. jó kb 2- 3 havonta hazajövök, így fel tudom íratni a gyógyszerem,de ha mégsem tudok hazajönni érte, külföldön is ugyanezeket a fogamzásgátló gyógyszereket lehet beszerezni?

2. úgy hallottam, ha vki abbahagyja a gyógyszer szedését, akkor le fog adni pár kilót. igaz?


mi szól a fogamzásgátló szedése mellett?

1. a menstruációm rendszeren, napra pontosan tudom, melyik nap kezdődik, kb meddig fog tartani

2. mielőtt nem szedtem gyógyszert, mindig nagyon görcsöltem a menst. első napján. annyira , hogy nem tudtam aznap iskolába járni, gyakran hánytam is.


nem tudom eldönteni mit csináljak. pénteken megyek a nőgyógyászomhoz, de ugye a probléma az, hogy vele nem igazán tudok ilyenekről beszélgetni :D

tudom.... kit is kellene megkérdezni ha nem a nőgyógyászunkat? .... de ez egy ilyen helyzet :) nem ez az egyetlen ami miatt nem élek itthon :)


tanácsokat várok, lehetőleg olyanoktól, akik szedtek fogamzásgátlót, és abbahagyták, milyen mellékhatások jelentkeztek ?

mit gondoltok, mi a helyes döntés az én szituációban?


( gyereket még jó ideig nem tervezek) - esetleg valaki próbált új , megbízható fogamzásgátló módszert?


köszönöm a válaszokat


2010. dec. 8. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagy benne biztos.
2010. dec. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5 év után szükséges lenne minimum egy féléves szünet. Én a helyedben biztos, hogy abbahagynám.


Ui: Nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés. Nem állított be rajta semmit sem, hanem a tiédet kikapcsolta és csinált egy mesterséges ciklust. Azért vérzel, mert nem szeded olyankor a tablettát.

2010. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Még vmi: Sokszor látom, hogy a nők azért nem hagyják abba a fogamzásgátlót, mert utána egy jó darabig szívnak vele. (Rendszertelen vérzés pl).

De ezt sosem tudom megérteni. Akkor meddig fogja szedni? ..

Majd akkor hagyja abba, mikor gyermeket szeretne? Akkor meg majd nézhet, hogy nem akar helyrejönni a ciklusa...

2010. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ha nem akarsz terhes lenni szedd tovább!!
2010. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!